GündemYasalar katledildi

Yasalar katledildi

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, ABD’nin Kudüs kararına tepki gösterdi. Yeni Şafak’a konuşan Dr. Faed Mustafa, Trump’ın kararının kendilerini için sürpriz olmadığını ancak kararın garip olduğunu söyledi.

Yasemin AsanYeni Şafak
​Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa
​Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa

Kararı uluslararası hukuka ve yasalara karşı işlenmiş bir cinayet olarak nitelendiren Mustafa, “Bu karar hiçbir şekilde yasal değildir. Ne olursa olsun Kudüs’ün İslam ve Arap olduğu gerçeğini değiştirmez” dedi. “Kudüs sadece Filistin ve Filistin halkının meselesi değildir” diyen Mustafa, “Kudüs kutsal olması nedeni ile bütün Müslümanların meselesidir. İslam ülkelerindeki tepkileri saygıyla karşılıyoruz. Tabi ki Türkiye bu tepkide ilerici bir davranış sergiledi bunu takdirle karşılıyoruz” diye konuştu.

İİT’DEN GÜÇLÜ KARAR ÇIKMALI

Recep Tayyip Erdoğan’ın İslam İşbirliği Teşkilatı’nı toplantıya çağırmasın çok önemli olduğunu söyleyen Mustafa, “Bu cinayete karşı zirveden önemli ve güçlü kararlar çıkması gerekir. Çünkü sadece tepki göstermek, kınamak, bunlara İsrail ve Amerika alıştılar. Bu yüzden gerçekten İslami bir politika ortaya koymak gerekir” dedi. ABD’nin uluslararası hukukla ve yasalarla ilgili konuşma ehliyetini kaybettiğini vurgulayan Mustafa, “İsrail’in yaptığı yanlış uygulamalara karşı hesap sorması gerekirken bu karar ile İsrail’e bir ödül verdi. Kudüs’ün akıbetini ABD veya ABD başkanı karar veremez” dedi.

Çekya Trump vagonunda
DÜNYA
Çekya Trump vagonunda

Filistin’i bu sözlerle sattılar
DÜNYA
Filistin’i bu sözlerle sattılar

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın iadesi için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı iade dosyasını Arjantin'e gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir" dedi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.