Hayat 38 Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik programı

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik programı

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik programı (2-10 KASIM 2019)

Haber Merkezi Yeni Şafak
38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı afişi
38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı afişi

2 Kasım Cumartesi

Karadeniz Salonu

Saat: 15.15-16.15

Yayıncılık Sektörüne Global Bir Bakış

Konuşmacılar: Hugo Setzer, Jose Borghino, Kenan Kocatürk

Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

16.30-17.30

50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun

Mektupları: Adnan Özyalçıner,

Erdal Öz, Kemal Özer

Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Fatih Altuğ, Yalçın Armağan, Özge Şahin

Düzenleyen: Can Yayınları

17.45-18.45

Kuzey Makedonya’dan Bir Demet Edebiyat: Genç Makedon Yazarlar

Konuşmacılar: Slavica Gadzova, Frosina Parmakovska, Petar Andonovski, Mihaylo Sviderski

Düzenleyen: Kuzey Makedonya Kültür Merkezi

Marmara Salonu

14.00-15.00

Büyük Hoca: Pertev Naili Boratav

Konuşmacılar: Mete Çetik,

Korkut Boratav, Kurtuluş Kayalı

Düzenleyen: İletişim Yayınları

15.15-16.15

50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri

Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Cevat Çapan, Ayşe Sarısayın, Doğan Hızlan

Düzenleyen: Notre Dame de Sion Mezunlar Derneği

18.45-19.45

Rönesans’tan Barok Döneme Sanat Dehaları: Leonardo, Michelangelo, Caravaggio, Bernini

Konuşmacı: Celil Sadık

Düzenleyen: Epsilon Yayınevi

Heybeliada Salonu

14.00-15.00

50 Kuşağı’nın Doğuşu

Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Konur Ertop, Eray Canberk

Düzenleyen: Kor Kitap - Manos Kitap - Türkiye Yazarlar Sendikası

17.30-18.15

Devlet Ağzı, Halk Kulağı

Konuşmacı: Sevgi Özel

Düzenleyen: Dil Derneği

18.30-19.30

Arap Edebiyatı Nereye Gidiyor?

Konuşmacılar: Abdullah İbrahim, Mehmet Hakkı Suçin, Adnan Özer, Fahri Aral

Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

Kınalıada Salonu

16.00-16.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Elif Hümeyra Aydın - Doğum Lekesi

Düzenleyen: Dergâh Yayınları

18.00-18.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Tuncay Günaydın - Her Şey Mümkün

Düzenleyen: Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Moda Salonu/12. Salon

13.00-13.45

Vedat Türkali 100 Yaşında

Konuşmacı: Ömer Türkeş

Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

3 Kasım Pazar

Karadeniz Salonu

12.00-13.00

Bağımsız Kitabevlerini Sürdürülebilir Kılmak: Almanya Örneği

Konuşmacı: Susanne Lux, Cumhur Özdemir

Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği - Frankfurt Kitap Fuarı

13.15-14.30

Eğitim Sistemine Okuma Kültürünü Yerleştirmede Kitapların Rolü

Konuşmacılar: Frank Kühne, Yusuf Ekinci, Mine Soysal

Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği - Frankfurt Kitap Fuarı

17.30-18.15

Herkes için Şifahen Masallar

Konuşmacı: Beyza Akyüz

Düzenleyen: TUDEM Yayınları

18.30-19.30

LiteraTür: Türkiye ve Almanya Arasında Edebiyat Kapısı

Konuşmacılar: Katerina Poladjan, Monika Rinck, Jörg Menke-Peitzmeyer, Reimar Volker

Düzenleyen: Tarabya Kültür Akademisi - Goethe-Institut Istanbul

Interexpo Salonu

13.15-14.15

Ahmet Ümit Okurlarıyla Buluşuyor-Başkomser Nevzat

Konuşmacı: Ahmet Ümit

Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

14.30-15.15

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi

Konuşmacı: Canan Karatay

Düzenleyen: Hayy Kitap

16.45-17.45

Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat

Konuşmacılar: Murat Aslan, Osman Güldemir

Düzenleyen: Oğlak Yayınları

Marmara Salonu

15.00-16.00

küçük İskender’in Ardından

Konuşmacılar: Akif Kurtuluş, Haydar Ergülen, Latife Tekin, Yekta Kopan

Düzenleyen: Can Yayınları

16.15-17.00

Edebiyatta Kutsalın Dili

Konuşmacı: Ahmet Turgut

Düzenleyen: Kapı Yayınları

18.15-19.15

Şiir-Müzik Dinletisi: Tekerlekten Önce Şiir Döndü

Katılımcılar: Maya Herman Sekulic, Dimitri Burago, Chrysa Spyropoulou, Kevser Atay, Gökhan Cengizhan, Ömer Öneren, Osman Bozkurt, Altan Akışık, Serdar Samancıoğlu

Düzenleyen: TÜYAP - Edebiyatçılar Derneği

Büyükada Salonu

12.00-13.00

Lozan Barış Antlaşması: Mitler ve Gerçekler

Konuşmacı: Serhat Güven

Düzenleyen: Lozan Mübadilleri Vakfı

Heybeliada Salonu

13.00-14.00

Dergicilikte 50 Kuşağı

Konuşmacılar: Mehmet Can Doğan, Nilay Özer, Murat Yalçın, Erhan Altan, Metin Celal

Düzenleyen: TÜYAP

15.30-16.30

Yazma ve Yayımlama Özgürlüğünde Son Durum

Konuşmacılar: Haydar Ergülen, Tahir Şilkan, Ümit Altaş, Metin Celal

Düzenleyen: PEN

18.00-18.45

Popüler Bilimin Önemi

Konuşmacı: Kerem Cankoçak

Düzenleyen: Ginko Bilim

Kalamış Salonu/12. Salon

11.00-11.45

Origami Atölyesi

Yöneten: Nazan Tacer

Düzenleyen: TUDEM Yayınları

12.00-12.45

Mağaradan Kitaba

Konuşmacı: Nur Dombaycı

Düzenleyen: Damla Yayınevi

13.00-13.45

Gün O Gündür

Konuşmacı: Banu Avar

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

14.00-14.45

II. Dünya Savaşı ve İstihbarat

Konuşmacı: İlkin Başar Özal

Düzenleyen: Timaş Yayınları

15.00-15.45

Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı

Konuşmacı: Mustafa Armağan

Düzenleyen: Ketebe Yayınları

17.00-17.45

Kaybolan Tarihin Peşinde”

Konuşmacı: Mehmet Dilbaz

Düzenleyen: Timaş Yayınları

4 Kasım Pazartesi

Karadeniz Salonu

11.00-11.45

Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı ve Mizah”

Konuşmacı: Halenur Çalışan

Düzenleyen: Taze Kitap

Büyükada Salonu

14.30-15.15

Eğitimde Üç Sac Ayağı: Okul, Aile ve Öğrenci

Konuşmacı: Ahmet Maraşlı

Düzenleyen: Damla Yayınevi

5 Kasım 2019 Salı

Karadeniz Salonu

11.00-11.45

Berk’in Yeni Macerası: Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu

Konuşmacı: Kaan Elbingil

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45

Karagöz’ün Gözünden Karikatürlerle Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi

Konuşmacı: Esat Halil Ergelen

Düzenleyen: Lozan Mübadilleri Vakfı

Heybeliada Salonu

13.15-14.00

Bir Çekişmenin İki Yanı: Şiir ve Felsefe

Konuşmacı: Dücane Cündioğlu

Düzenleyen: Kapı Yayınları

14.15-15.15

Sait Faik ve Okuru

Konuşmacı: A. Ali Ural

Düzenleyen: Şule Yayınları

6 Kasım Çarşamba

Karadeniz Salonu

11.00-11.45

Yapay Zeka ve İnsan Üzerine Bir Roman: Denek E.E.E.

Konuşmacı: Aslı Der

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45

Mia ve Şekerli Şeyler

Konuşmacı: Birsen Ekim Özen

Düzenleyen: Timaş Çocuk

13.00-13.45

Bir Masal Olsam

Konuşmacı: Çiğdem Gündeş

Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları

Heybeliada Salonu

12.00-12.45

Öykümüzün Mihenk Taşları

Konuşmacı: Osman Koca

Düzenleyen: Beyan Yayınları

15.30-16.30

Edebiyatımızda 50 Kuşağı ve Demirtaş Ceyhun”

Konuşmacılar: Halûk Cengiz, Celal İlhan, Seyyit Nezir, Aydan Ay

Düzenleyen: Sis Çanı - Broy Yayınevi

Kınalıada Salonu

12.00-12.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Özgür Akpolat - Kırmızı Yuvarlağın Bir Hayali Var

Düzenleyen: Timaş Çocuk

13.00-13.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: İnci Özdemir - Dedem Bir Japon Balığı

Düzenleyen: Çınar Yayınları

7 Kasım Perşembe

Karadeniz Salonu

12.00-12.45

Bi Müsaade Bi Sınavım Var

Konuşmacı: Faruk Öndağ

Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.00

İnsanda Çocuk, Edebiyatta Masal Olmak

Konuşmacılar: Esra Alkan, Esat Korkmaz

Düzenleyen: Varlık Yayınları

Marmara Salonu

11.00-11.45

Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları

Konuşmacı: Behiç Ak

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45

Söyleşi: “Kırılan Kalpler Nereye Gider”

Konuşmacı: Gülşen Arslan Akca

Düzenleyen: Timaş Çocuk

Heybeliada Salonu

14.30-15.30

Yayıncılıkta 50 Kuşağı: 1950-1960 Arası Yayıncılık ve Yayınevi

Konuşmacılar: Eray Canberk, Fahri Aral, Erol Üyepazarcı

Düzenleyen: TÜYAP

8 Kasım Cuma

Karadeniz Salonu

13.00-13.45

İlk Gençlik Öyküleri ve ‘Sen Ne İstersen

Konuşmacı: Neslihan Önderoğlu

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

16.15-17.15

Yerel Dinamikler ve Çatışma Çözümü

Konuşmacılar: E. Fuat Keyman, Ayşe Köse Badur

Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

Büyükada Salonu

13.15-14.15

Gizemin Arkasındaki Dedektifler

Konuşmacılar: Suphi Varım, Çağatay Yaşmut, Yaprak Öz, Işın Beril Tetik, Galip Dursun

Düzenleyen: Oğlak Yayınları

14.30-15.15

II. Abdülhamid’in Kalkınma Hamlesi

Konuşmacı: Zafer Bilgi

Düzenleyen: Damla Yayınevi

16.45-17.45

Hasan İzettin Dinamo 110 Yaşında

Konuşmacılar: Murat Tuncel, Aba Müslim Çelik, C. Hakkı Zariç, Nükhet Eren

Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

Heybeliada Salonu

14.15-15.00

Vefailik, Bektaşilik, Kızılbaşlık

Konuşmacı: Ayfer Karakaya Stump

Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

16.30-17.15

Tekerlekli Bir Evim Olsa

Konuşmacı: Nehir Aydın Gökduman

Düzenleyen: Damla Yayınevi

Moda Salonu/12. Salon

14.00-16.00

Bilim Üzerine Eğlenceli Sohbet: Çılgın Deneyler Kulübü

Yürütücü: İlter Demirbilek

Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği

9 Kasım Cumartesi

Karadeniz Salonu

12.00-13.00

Bir Yazar Bir Youtuber’la Karşı Karşıya Gelirse

Konuşmacılar: Hanzade Servi, Gülse Göçer

Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.30-15.30

Saramago ve Pilar

Konuşmacı: Pilar del Río

Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınevi

15.45-16.45

Gençlikte Defalarca Kaybolmak

Konuşmacılar: Behçet Çelik, Gaye Boralıoğlu, Ahmet Büke, Müren Beykan

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

17.00-18.00

Şiir Dinletisi - Ahmet Telli

Düzenleyen: Everest Yayınları

Interexpo Salonu

12.45-13.45

Göçler Sürgünler ve Edebiyat

Konuşmacılar: Ümit Yaşar Gözüm, Yakup Ömeroğlu

Düzenleyen: TÜYAP

Marmara Salonu

12.00-12.45

Dede Korkut’un 13. Boyu

Konuşmacı: Metin Ekici

Düzenleyen: Ötüken Neşriyat

13.00-14.00

İstanbul Şarkıları: Şehrin Müzikli Tarihinde Kazı Çalışmaları

Konuşmacılar: Gökhan Akçura, Cemal Ünlü

Düzenleyen: Oğlak Yayınları

15.15-16.15

Ekonominin Temelleri ve Türkiye

Konuşmacı: Mahfi Eğilmez

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.30-17.30

‘Sıladan Uzakta’ Değil, Ölümünün 20. Yılında Fakir Baykurt Yanımızda!

Konuşmacılar: Işık Baykurt, Kenan Kocatürk

Düzenleyen: Literatür Yayınları

Büyükada Salonu

14.00-14.45

Okumak, Yazmak ve Çevirmek

Konuşmacı: Selim Temo

Düzenleyen: Alfa Yayınları

15.00-15.45

Benim Penceremden

Konuşmacı: Bekir Develi

Düzenleyen: Mavi Ağaç

16.00-17.00

Dehşet Gecesi’nden Kesik Baş’a Türk Edebiyatında Korkunun Ayak Sesleri

Konuşmacılar: Işın Beril Tetik, Demokan Atasoy, Galip Dursun

Düzenleyen: Oğlak Yayınları

17.15-18.15

Çığırından Çıkmış Bir Dünya: Sürdürülemeyen Kapitalizm ve Alternatifler

Konuşmacılar: Fikret Başkaya, Alp Altınörs, Yeşim Dinçer

Düzenleyen: Yordam Kitap

Heybeliada Salonu

12.00-13.00

Türk Edebiyatına İçerden Bakış

Konuşmacılar: İsmail Güzelsoy, Erkmen Özbıçakçı, Altay Öktem

Düzenleyen: Doğan Kitap

13.15-14.00

Çevre ve Edebiyat

Konuşmacılar: Oya Baydar, Ömer Madra, Turhan Günay

Düzenleyen: Can Yayınları

14.15-15.00

Ülkenin Üniversite Müzesi: İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

Konuşmacı: Vasıf Kortun

Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

17.30-18.30

Adnan Özyalçıner Öykücülüğünde İstanbul Manzaraları ve İnsan İlişkileri

Konuşmacılar: Nalan Çelik, Sibel Öz, C. Hakkı Zariç, Arife Kalender

Düzenleyen: Manos Kitap

Kınalıada Salonu

12.00-12.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Beyza Özaydın - Benimle Yan

Düzenleyen: Epsilon Yayınevi

13.00-13.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Samet Atasoy - Maksatlı Tesadüfler

Düzenleyen: İthaki Yayınları

14.00-14.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: İsmail Birateş - Yahya Kemal ve Nazım Hikmet

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

Kalamış Salonu/12. Salon

13.00-14.00

Romandan Sahneye

Konuşmacılar: Ercüment Cengiz, Nedim Saban

Düzenleyen: Everest Yayınları

15.15-16.00

Yüzünden Yollar Çıkardım

Konuşmacı: Akgün Akova

Düzenleyen: Kara Karga Yayınları

Moda Salonu/12. Salon

15.00-16.00

Hayatta ve Edebiyatta Çocuk Kahramanlar

Konuşmacılar: Nihan Kaya, Ayça Güçlüten

Düzenleyen: İthaki Yayınları

17.30-18.30

Türklerin Anadolu’ya Açılan Kapısı Malazgirt

Konuşmacı: Sara Gürbüz

Düzenleyen: Damla Yayınevi

10 Kasım Pazar

Karadeniz Salonu

14.15-15.00

Çırpınıp İçinde Döndüğüm Dünya: Yeni Şiirler - Eski Türküler

Konuşmacılar: Şükrü Erbaş, Metin Karausta

Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınevi

15.15-16.45

Roman, Nereye Kadar?

Konuşmacılar: Fatih Altuğ, Oğuz Demiralp, Asuman Kafaoğlu Büke, İbrahim Yıldırım, Handan İnci

Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - TÜYAP

Marmara Salonu

12.00-12.45

Mutluluk Kürleri

Konuşmacı: Ümit Aktaş

Düzenleyen: Hayy Kitap

15.15-16.15

Edebiyatımızdan Unutulmaz Portreler

Konuşmacı: Mehmet Nuri Yardım

Düzenleyen: Damla Yayınevi

16.30-17.30

21. Yüzyıl ve Atatürk Devrimleri

Konuşmacı: Erol Mütercimler

Düzenleyen: Alfa Yayınları

Büyükada Salonu

14.15-15.15

Yazar Arşivleri Olmasaydı? Tanpınar, Sabahattin Ali, Leyla Erbil Arşivleri

Konuşmacılar: Handan İnci, Olcay Akyıldız, Sevengül Sönmez

Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

16.30-17.30

Ceyhun Atuf Kansu’nun Doğumunun 100. Yılı

Yöneten: Işık Kansu

Konuşmacılar: Cengiz Bektaş, Salih Bolat, Turgay Fişekçi

Düzenleyen: TÜYAP

Kınalıada Salonu

16.00-16.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Hande Aydın - Palas Pandıras

Düzenleyen: Şule Yayınları

17.00-17.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Melekber Deniz - Kalbimi Geri Verir misin?

Düzenleyen: Pika Yayın

18.00-18.20

İlk Kitabım TÜYAP’ta

Konuşmacı: Melek Koç - Anelya

Düzenleyen: Göl Kitap Yayıncılık

Kalamış Salonu/12. Salon

13.30-14.30

Bir Ömürdür Mücadele: Sennur Sezer ve Adnan Özyalçıner

Konuşmacılar: Mustafa Köz, Sedef Erdal, Seyit Aslan

Düzenleyen: Manos Kitap - Gıda-İş Sendikası

14.45-15.30

Talan İçin Bir Sohbet

Konuşmacı: İlay Bilgili

Düzenleyen: Monokl Yayınları

16.45-17.30

Kamuran Şipal’in Anısına: Kafka ve Utanç

Konuşmacı: Ahmet Sarı

Düzenleyen: Cem Yayınevi

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.