Hayat Avustralyada vahşet Koalayı direğe vidaladılar

Avustralya'da vahşet: Koalayı direğe vidaladılar

Ağaçlara sarılmasıyla meşhur koalaları müşteri çekmek için kullanan bir kurum, kapısına ölü bir koalayı vidaladı. Koalanın daha önce mi yoksa vidalandıktan sonra mı öldüğü ise bilinmiyor.

Haber Merkezi Diğer
Koalanın direğe vidalanmasına ait görüntüler sosyal medyada çok sayıda kişinin tepkisini çekti.
Koalanın direğe vidalanmasına ait görüntüler sosyal medyada çok sayıda kişinin tepkisini çekti.

Avustralya'da bir direğe vidalanmış halde bulunan ölü koalanın fotoğrafının sosyal medyada yayılmasıyla büyük bir tepki dalgası oluştu. İlk bakışta doğal bir duruş izlenimi veren fotoğrafla ilgili gerçek, Queensland Koala Kurtarma çalışanları tarafından duyuruldu.

İnşaat vidası ile direğe sabitlenmiş

BBC Türkçe'nin haberine göre Facebook sayfalarında fotoğrafı paylaşan ekip, "Bu zavallı koala inşaat vidaları ile direğe vidalanmış" açıklamasını da ekledi. Açıklamanın devamında "Öldü ama bu ölümün canice vidalanması nedeniyle mi gerçekleştiği bilinmiyor" denildi.

Bir ilk

ABC televizyonuna konuşan kurum yetkilisi Murray Chambers, "Koalalara ateş edildiği olmuştu. Arabayla bilerek ezilmeye de çalışıldılar. Ancak bir koalanın binaya vidalanması ilk kez oluyor" dedi.

"Hastalıklı bir hakaret"

Chambers, olayın mide bulandırıcı olduğunu söyledi. Facebook'ta binlerce kez paylaşılan görüntü ile ilgili gelen yorumlarda "hastalıklı bir hareket" olduğu yorumu öne çıktı.

Avustralya'nın ülke sembollerinden olan koalalar, doğal çevrelerinin azalması ve yangınlar nedeniyle giderek artan bir tehdit altındalar. 2012 yılında yapılan bir sayım sayılarının 330 bin civarında olduğunu açıkladı.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.