Hayat Ayla 15 Haziranda yeniden vizyona girecek

'Ayla' 15 Haziran'da yeniden vizyona girecek

Gittiği birçok festivalden ödülle dönen 'Ayla' filmi, Ramazan Bayramı ile Babalar Gününe özel olarak 15 Haziran'da yeniden vizyona girecek.

Haber Merkezi AA
'Ayla' Türkiye sinema tarihinde bugüne kadar en fazla izlenen 6'ıncı film oldu.
'Ayla' Türkiye sinema tarihinde bugüne kadar en fazla izlenen 6'ıncı film oldu.

Yönetmenliğini Can Ulkay'ın üstlendiği "Ayla" adlı film, Ramazan Bayramı ile Babalar Gününe özel olarak 15 Haziran'da yeniden sinemaseverlerle buluşacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye sinema tarihinde bugüne kadar en fazla izlenen 6'ıncı film olarak büyük başarılara imza atan film, her yaştan sinemaseveri bir kez daha salonlara çekmeyi amaçlıyor.

Türkçe, İngilizce ve Korece olmak üzere 3 dilde çekilen, dram türündeki filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar Yapımevi gerçekleştiriyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ise İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Çetin Tekindor, Murat Yıldırım, Büşra Develi, Esra Dermancıoğlu, Sinem Uslu'nun yanı sıra Eric Roberts, Cade Carradine gibi Hollywood oyuncuları yer alıyor.

Birçok ödül aldı

Gittiği birçok festivalden ödülle dönen "Ayla", Cape Town Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Kurgu", Uluslararası Asya Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülü alırken, 29. Palm Springs Uluslararası Film Festivali'nde Festivalin "En İyisi" kategorisine seçildi.

Sedona Uluslararası Film Festivali'nde de "En İyi Yabancı Film" ve "Festivalin En İyisi" ödülünü alan film, San Diego Sinema Topluluğu tarafından 2017-2018 sezonunun "En İyi Yabancı Filmi"ne, Richmond Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ve "Yükselen Yıldız" ödülüne, 51. Houston Worldfest Film Festivali'nde ise "En İyi Yabancı Film- Platin Remi" ödülüne değer görüldü.

REKLAM

Alaaddin Keykubat'ın hayatı belgesel oldu
HAYAT
Alaaddin Keykubat'ın hayatı belgesel oldu

Cemil Meriç vefatının 31. yıl dönümünde anılıyor
HAYAT
Cemil Meriç vefatının 31. yıl dönümünde anılıyor

Genç sanatçılara ödülleri dağıtıldı
HAYAT
Genç sanatçılara ödülleri dağıtıldı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.