Hayat Başkentliler için 14 mutlu aşk şarkısı

Başkentliler için '14 mutlu aşk şarkısı'

Opera sanatçısı Hakan Aysev ve piyanist Anjelika Akbar, Sevgililer Günü'nde '14 mutlu aşk şarkısı'nı başkentliler için seslendirdi.

Haber Merkezi AA
Opera sanatçısı Hakan Aysev ve piyanist Anjelika Akbar, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Ankaralı sanatseverlere "Mutlu Aşk Şarkıları" isimli konser verdi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki konserde, opera sanatçısı Hakan Aysev'e dünyaca ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar eşlik etti. 14 mutlu aşk şarkısının seslendirildiği konsere, Ankaralı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Ünlü Azeri şarkı "Laçin"in seslendirildiği konserde, "Papatya" isimli tangodinleyicilerden büyük alkış aldı.

Aysev, "Vatan aşkı en büyük aşklardandır ve bizim milletimiz için de çok önemlidir. Her gün şehitler veriyoruz. Üzüntü içindeyiz" diyerek, şehitler anısına, Akbar'ın uyarlamasıyla "Çanakkale Türküsü"nü söyledi.Konserde, Türkiye ile Rusya arasındaki gerginliğin bitmesini temenni eden sanatçılar, Akbar'ın Kosova'da yaşanan savaş sırasında bestelediği, Enver Aysever'in sözlerini yazdığı "İçimde Çiçeklenen" eserini Rusça ve Türkçe seslendirdi.

"Gözleri Aşka Gülen" isimli Türk Sanat Müziği şarkısıyla konser finali yapan sanatçılar, izleyicilerin isteği üzerine eseri ikinci kez seslendirmek için sahneye çıktı ve ayakta alkışlandı.

"Mutlu Aşk Şarkıları" albümü çıkıyor

Hakan Aysev, hayran olduğu bir piyanist ve 20 yıllık arkadaşı Anjelika Akbar ile aynı sahneyi paylaşmanın kendisi için mutluluk verici olduğunu söyledi.

Akbar ile uzun zamandır birlikte çalışmak istediğini vurgulayan Aysev, "Nihayet bir şeyler yapalım dedik. 'Mutlu aşk şarkıları' yapmaya karar verdik. Araştırmaya başladık ama çok zorlandık. Çünkü hep mutsuz aşk şarkıları yapılmış. Biz de farklı dillerde geniş bir araştırmayla mutlu aşk şarkılarını bulduk" diye konuştu.

"Mutlu Aşk Şarkıları" ismiyle devam eden konserlerinin bu ay çıkacak aynı isimli albümle taçlanacağını ifade eden Aysev, "En büyük şansımız Anjelika Akbar'ın 'Tamam, şarkı yoksa ben bestelerim' demesi oldu" dedi.

Albümde dokuz eserin yer aldığını anlatan Akbar da üç eserin kendisine ait, diğerlerinin ise uyarlama olduğu bilgisini verdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.