|

Erzincanlı çoban ABD'de milyoner oldu

11 yaşındayken bir fotoğrafını görerek aşık olduğu New York’a 16 yıl önce cebinde sadece 200 dolarla giden Erzincanlı 'Zach' Erdem'in yanında bugün 320 kişi çalışıyor. İlk çalıştığı yeri satın alan Zach Erdem, 40 yaş altı başarılı iş adamı ödülüne layık görüldü.

Yeni Şafak
11:20 - 19/02/2018 Pazartesi
Güncelleme: 11:36 - 19/02/2018 Pazartesi
Diğer
İlk çalıştığı yeri satın alan Zach  Erdem, yanında 320 kişinin çalıştığını söylüyor.
İlk çalıştığı yeri satın alan Zach Erdem, yanında 320 kişinin çalıştığını söylüyor.

Asıl adı Zeynel olan Zach Erdem, Erzincan'ın bir köyünde çobanlık yaparken tren rayı üstünde gördüğü bir gazete parçasında hayran kaldığı Manhattan fotoğrafını çok beğenmesiyle hayatını değiştirdi.

21 yaşında cebinde 200 dolar ile gittiği Manhattan'da 6 ay sokakta yaşayan Zach Erdem, New York'un en meşhur restoranlarından biri olan Nello'da garsonluk yaparak iş hayatına giriş yaptı.

Bugün New York’un yazlık bölgesi Hampton’da popüler iki restoranı, iki gece kulübü ve bir oteli var. Ünlü sanatçıların uğrak yeri olan mekanları ve başarı öyküsüyle 40 yaş altı başarılı iş adamı ödülüne layık görülen Zach Erdem, Trakya Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu.

'Çoban olarak öleceğim'

İlk çalıştığı yeri satın alan Zach Erdem, yanında 320 kişinin çalıştığını söylüyor.

  • "Ailem hayvancılıkla geçinirdi. Ben de çobanlık yapardım. 6 erkek kardeştik. Koyunları otlatma görevi ne hikmetse hep benimdi. Ufak siyah çantam vardı; annem içine ekmek, peynir domates koyardı. Niye her gün sıra bende, niye çobanlığı hep ben yapıyorum diye isyan halindeydim. Buradan gitmezsem çoban olarak öleceğim derdim"
#Zach Erdem
#ABD
#NEw York
#Manhattan
6 yıl önce