|
Hayat

Fidanlar kitap açtı

Mersin Yazarlar Derneği (MYD) tarafından düzenlenen 'Şiir Festivali' farklı kurgusu ile dikkat çekti. Fidanların, ağaçların ve basket potasının üzerine iliştirilen kitaplar ile 'her zaman ve her yerde kitap' mesajı verildi.

15:35 . 1/07/2019 Pazartesi
DHA
Şiir festivali kapsamında fidanlara asılan ağaçlar

Şiir festivali kapsamında fidanlara asılan ağaçlar

Derneğin her yıl farklı bir mahallede gerçekleştirdiği organizasyonun bu seferki durağı merkez Toroslar ilçesine bağlı Musalı Mahallesi oldu. 'Kitap tarlasından geliyoruz' yazılı traktör römorkuna doldurulan binlerce kitap, sokaklardaki vatandaşlara hediye edildi. Fidanlara, ağaçlara, kamelyalara hatta basket potasına iliştirilen iliştirilen kitaplar ile kitap okumanın yeri ve zamanının olmadığı vurgulandı.

MYD Başkanı Rüştü Aydın, "Bizler onun için varız. Okuyacağız, düşüneceğiz ve yazacağız. Okumanın önemini bilmek kadar, okumayı teşvik etmek de bir o kadar önemli. Okumak için elbette ki yazılı eserlere ihtiyacımız var. Mersin'de yazar olan herkesin kitap sahibi olmasını gönülden istiyorum. Çünkü, 'Oku' dediğimiz zaman okuyucu kardeşimize, okuyacağı bir kitap, dergi ya da gazete vermemiz gerekiyor. Bunun için eli kalem tutan, 'Bende yazı hayatında varım' diyen herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyorum" dedi.


#Şiir Festivali
#Mersin
#Mersin Yazarlar Derneği
4 yıl önce
default-profile-img
Fidanlar kitap açtı
Sırbistan Avrupa'nın Rusya yaptırımlarına katılmıyor
Cemevi Başkanlığına Ali Özzeybek atandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kosova Cumhuriyeti Başbakanı Albin Kurti ile görüşecek
Fenerbahçeli yöneticiden Ali Palabıyık için ağır sözler
Süper Lig'de kral Enner Valencia: Adana deplasmanını da boş geçmedi