Hayat Gençlik bu zirvede buluşacak

Gençlik bu zirvede buluşacak

Nitelikli genç, kurum ve toplum inşasına katkıda bulunacak sivil yapıları bir araya getirmeyi amaçlayan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) 3 Kasım’da 'Türkiye Gençlik Zirvesi' etkinliğini gerçekleştirecek. Sosyal Girişimcilik Ödüllerini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye Gençlik Zirvesi 3 Kasım'da gerçekleşecek.
Türkiye Gençlik Zirvesi 3 Kasım'da gerçekleşecek.

Gençlik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının gelişimlerini desteklemek amacıyla kurulan gençlik sivil toplum kurulaşlarının çatı kuruluşu Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), 93 sivil toplum kuruluşunun iş birliğinden oluşuyor.

  • 3 Kasım’da gerçekleşecek Türkiye Gençlik Zirvesi’ne hazırlanan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu, hem uygulanmış sosyal girişimcilik projelerini ödüllendirecek hem de Türkiye’nin en kapsamlı gençlik araştırmasının sonuçlarını açıklayacak.

Gençlik STK’ları yöneticilerini, araştırmacıları ve gençlik politika yapıcılarını bir araya getirmek, gençliğin temel yönelimleri, sorunları ve ihtiyaçları konusunda istişare zemini oluşturmak, gençlere sunulacak kamu ve sivil toplum hizmetlerinde vizyon birliği oluşturmak; ilham veren, iyi örnek oluşturan STK uygulamalarını ilgili kuruluşlarla paylaşmak gibi amaçlarla toplanan Türkiye Gençlik Zirvesi, sonuçlarıyla gençliğe ilham verecek.

Türkiye gençlik profili araştırması

15 – 27 yaş aralığında 8 bin katılımcı ile gerçekleştirilen Türkiye Gençlik Araştırması’nın sonuçları ise ilgili STK, kamu kuruluşu yöneticileri ve gönüllüleri, araştırmacılar ve gençlerin katılımıyla 3 Kasım’da, Türkiye Gençlik Zirvesi’nde açıklanacak. 15-27 yaş arası gençlerin mevcut mutluluk düzeyi, beklentileri, kaygıları, gelecek düşünceleri, meslek seçimi ve imkanları gibi ‘mutluluk endeksleri’ ile birlikte aile, din, toplum, gelenekler, siyaset gibi çatışma alanlarına ve demografik verilere de kapsamlı yer verilecek.

Ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek

Türkiye Gençlik Zirvesi’nin öğleden sonraki programı ise Türkiye’de ve dünyada uygulamaya konmuş sosyal girişimcilik projeleri ile devam edecek. Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nde, başvuran projelerden jüri tarafından seçilen 6 projeye ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecek. Topluma ve gençliğe değer katan sosyal girişimcilik projeleri toplamda 48 bin TL maddi ödülle buluşacak.

REKLAM

Türk edebiyatının Dede Korkut'u Bahaettin Karakoç vefat etti
HAYAT
Türk edebiyatının Dede Korkut'u Bahaettin Karakoç vefat etti

Rekor fiyata satılacak
HAYAT
Rekor fiyata satılacak

Kızlarını mahkeme kararıyla yaşatıyorlar
HAYAT
Kızlarını mahkeme kararıyla yaşatıyorlar
Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Balıkesir çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası'nın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
TÜRGEV: CHP adayını özür dilemeye davet ediyoruz
Gündem

TÜRGEV: CHP adayını özür dilemeye davet ediyoruz

TÜRGEV, CHP İstanbul adayı İmamoğlu'nun ortak yayında yapmış olduğu iddialara ilişkin açıklama yaptı. Sosyal paylaşım sitesinden yayınlanan açıklamada, "Sayın CHP adayını, kucaklayıcı ve birleştirici bir siyaset yürüttüğü iddiasının gereği olarak, gençlerimizden ve vakfımızın tüm gönüllülerinden özür dilemeye davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
Meteoroloji'den il il sel, yıldırım, dolu uyarısı
Gündem

Meteoroloji'den il il sel, yıldırım, dolu uyarısı

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışların etkisi altında olacak. Yapılan uyarılarda ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.