|

Hollywood’dan Osmanlı hikayesi

Hollywood'da bir Osmanlı filmi... Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da, Amerikalı bir hemşirenin bir Osmanlı subayı ile yaşadığı benzersiz aşk hikayesini beyazperdeye aktaran The Ottoman Lieutenant, Amerika’da izleyicilerle buluştu.

Yeni Şafak
04:00 - 11/03/2017 Cumartesi
Güncelleme: 01:43 - 11/03/2017 Cumartesi
Yeni Şafak
Çoğunluğu Amerikalı oyunculardan oluşan filmin başrollerinde, Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem de yer alıyor.
Çoğunluğu Amerikalı oyunculardan oluşan filmin başrollerinde, Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem de yer alıyor.

Yapımcılığını Y - Film ve Eastern Sunrise Films'in üstlendiği Türk ve Amerika'lı yapımcıların ortak projesi The Ottoman Lieutenant, Amerika genelinde toplam 300 salonda gösterime girdi. İzleyicilerin heyecanla beklediği The Ottoman Lieutenant, Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu'da, Amerikalı bir hemşirenin bir Osmanlı subayı ile yaşadığı benzersiz aşk hikayesini beyazperdeye taşıyor. Paladin'in ABD'de dağıtımını üstlendiği filmin önümüzdeki günlerde tüm dünyada gösterime girmesi bekleniyor.OSCAR'LI OYUNCULAR VAR


Hera Hilmar'ın (Da Vinci'nin Şeytanları) canlandırdığı Lillie Rowe karakterinin gözünden anlatılan filmin başrollerinde, Oscar ödüllü Ben Kingsley (Gandhi), Josh Hartnett (Pearl Harbor), (Kara Şahin Düştü) ve Game of Thrones'ta canlandırdığı Dario Naharis karakteri ile tanıdığımız Michiel Huisman var. Oyuncu kadrosunda Türkiye'den oyuncularında yer aldığı filmde: Halil Bey rolünde Haluk Bilginer ve Melih Paşa rolünde ilk defa bir Hollywood filminde rol alan Selçuk Yöntem sinemaseverler ile buluşacak. Türk ve ABD'li yapımcıların gerçekleştirdikleri ilk Hollywood prodüksiyonu The Ottoman Lieutenant filminin yönetmen koltuğunda Joseph Ruben oturuyor. Senaryosu Jeff Stockwell'e ait filmin müziklerini ise Geof Zanelli yaptı. Filmin Türkiye'deki gösterim tarihi ise henüz belli değil.


#Hollywood
#Osmanlı
#The Ottoman Lieutenant
7 yıl önce