Hayat Kaçırılmış gibi yapıp ailesinden fidye istedi

Kaçırılmış gibi yapıp ailesinden fidye istedi

Irak'ın başkenti Bağdat'ta ilginç bir olay yaşandı. Bir kişi, babasından 100 bin dolar alabilmek için kaçırıldığı süsü vererek fidye talebinde bulundu. 100 bin dolar isteyen kişi, polisin güvenlik kameralarını izlemesi sonucu arkadaşının evinden çıktı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bağdat
Bağdat

Irak İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Saad Maan yaptığı yazılı açıklamada, bir babanın Bağdat'ta oğlunun kaçırıldığını ve kendisinden fidye talep edildiğini belirterek şikâyette bulunduğunu ifade etti.

Babanın şikâyeti üzerine soruşturma başlattıklarını belirten Maan, olayla ilgili bilgileri toplayıp güvenlik kamera kayıtlarını izlediklerini kaydetti. Maan, soruşturma sonucunda, kaçırıldığını iddia eden kişinin bir arkadaşının evinde gizlendiğinin belirlendiğini aktardı.

Bakanlık Sözcüsü, "Kaçırıldım" diyerek babasını arayan ve 100 bin dolar fidye isteyen söz konusu kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bilgisini verdi.

İnsan vücudundaki yağlardan yaptı 32 dolara satıyor
HAYAT
İnsan vücudundaki yağlardan yaptı 32 dolara satıyor

Tuzlandığı için ölen bebekler var
HAYAT
Tuzlandığı için ölen bebekler var
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.