Hayat Muallim Netflixe geliyor

Muallim Netflix’e geliyor

TRT’nin ortak yapımcılığını üstlendiği ödüllü Muallim filmi, 27 Mayıs’ta Netflix’e geliyor. Filmde, 2. Abdülhamid Han döneminde Fransa’da mühendislik eğitimi alan bir Jöntürk’ün, öğretmen olarak sürgün edildiği köyde idareyle mücadelesi anlatılıyor

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Muallim Netflix’e geliyor
Muallim

TRT’nin ortak yapımcılığını üstlendiği ödüllü Muallim filmi, 27 Mayıs’ta Netflix’e geliyor. Filmde, 2. Abdülhamid Han döneminde Fransa’da mühendislik eğitimi alan bir Jöntürk’ün, öğretmen olarak sürgün edildiği köyde idareyle mücadelesi anlatılıyor. Yapımcılığını Halit Arabacı’nın, yönetmenliğini Müslüm Şahin’in yaptığı filmin başrollerini Melih Selçuk, Sevtap Özaltun ve Ruhi Sarı paylaşıyor. Pek çok uluslararası festivale katılan filme, Amerikan Golden Picture Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” dahil 5 ödül verildi. Film ayrıca Arjantin Buenos Aires Uluslararası Film Festivali’nden de “En İyi Film” ödülüyle dönmüştü.

TRT ortak yapımı filmler 2021'de 107 ödül aldı
HAYAT
TRT ortak yapımı filmler 2021'de 107 ödül aldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.