Hayat Mülteci çocukların da saçı güzel olsun

Mülteci çocukların da saçı güzel olsun

Mülteci çocukların da saçı güzel olsun

“Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü” projesinin ikincisi gerçekleştirildi.İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, “Human Movie Team” ve “For Children” yardım kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, Suriye’nin kuzeyindeki Azez’de bulunan kamplardaki kız çocuklarının saçları süslendi ve kuaförlük hizmeti verildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Suriye’deki mülteci kamplarında yaşayan 2 bin kız çocuğuna yönelik “Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü” projesi gerçekleştirildi.
Suriye’deki mülteci kamplarında yaşayan 2 bin kız çocuğuna yönelik “Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü” projesi gerçekleştirildi.

İlki gecen yıl gerceklestirilen Saçlara Örgu Yüreklere Kardeşlik Projesi’nin ikincisi 26-28 Ağustos’ta Azez’in kamplar bölgesinde bulunan Sicci, Şemmarin ve Reyyan kamplarında düzenlendi. İHH İnsani Yardım Vakfı, sosyal medya hareketi olarak faaliyet gösteren “Human Movie Team” iş birliğiyle Suriye’deki mülteci kamplarında yaşayan 2 bin kız çocuğuna yönelik “Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü” projesini gerçekleştirdi.İHH İnsani Yardım Vakfı, sosyal medya hareketi olarak faaliyet gösteren “Human Movie Team” iş birliğiyle Suriye›deki mülteci kamplarında yaşayan 2 bin kız çocuğuna yönelik “Hem Saçlara Hem Kalplere Örgü” projesini gerçekleştirdi. “Saçlara örgü yüreklere kardeşlik götürüyoruz” sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında gönüllü kuaförler, Azez’de bulunan Siccu ve Şemmarin mülteci kamplarına gitti. Burada yaşayan çoğu yetim 2 bin kız çocuğuna kuaförlük hizmeti verildi.

teve Mccury’nin Afganistan’da fotoğrafını çekmiş olduğu meşhur Afgan kıza benzetilen fotoğraf karesi sosyal medyada ilgi gördü.

BU YIL DAHA MUTSUZLAR

Proje yetkilisi Tülay Gökçimen şunları söyledi: “20’den fazla kuaför gönüllü oldu. Saçlar tarandı, şekil verildi, süslendi ve kızlarımız hediyeleriyle birlikte evlerine gönderildi. Geldiklerinde çok mutsuz görünen savaş mağduru mülteci kız çocukları evlerine giderken oldukça mutluydu. Türkiye’nin farkli yerlerinden gelen 18 kisilik proje ekibi cocuklarla oyunlar oynadı, danslar ettiler. Tüm cocuklarla birer anne gibi tek tek ilgilendiler. “Geçtigimiz yıla nazaran bu sene daha mutsuz çocuklarla karşılaştıklarını ifade eden Gökçimen, sözlerini şöyle sürdürdü: “ İçinde bulundukları durumdan oldukça etkilenen bu çocukların çoğunun ağır depresyon geçirdiği çok belliydi. Biz, Human Movie Team ve For Children olarak hayattan umudunu kesmeye hazırlanan bu çocuklara umut olmaya ve yüzlerini güldürmeye devam edeceğiz. Gelecek yıl daha fazla çocuğun faydalanacağı bir organizasyonla Saçlara Örgü Yüreklere Kardeşlik projemizi geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Ta ki o kamplar boşalana ve o çocuklar normal bir hayata baslayana kadar.”

REKLAM

İlki gecen yıl gerceklestirilen Saçlara Örgu Yüreklere Kardeşlik Projesi’nin ikincisi 26-28 Ağustos’ta Azez’in kamplar bölgesinde bulunan Sicci, Şemmarin ve Reyyan kamplarında düzenlendi.

Fotoğraflar The Tımes’ta çıktı

Bu yıl etkinlikte çekilen fotoğraflar da gündem oldu. Anadolu ajansı muhabiri Esra Hacıoğlu’nun bir perdenin önünde çektiği fotoğraflar The Tımes’ta yer aldı. Steve Mccury’nin Afganistan’da fotoğrafını çekmiş olduğu meşhur Afgan kıza benzetilen fotoğraf karesi de sosyal medyada ilgi gördü.


Netanyahuya seçim şoku

Netanyahu'ya seçim şoku

​Sandık çıkış anketlerine göre Netanyahu, koalisyon için gereken çoğunluğa ulaşamadı.
Fatihe borçluyuz

"Fatih'e borçluyuz"

​Selçuk Bayraktar, Teknofest özel yayınında.
Hakkaride terör operasyonu

Hakkari'de terör operasyonu

Operasyon kapsamında 2 terörist etkisiz hale getirildi.
Yargı paketinde idam cezası yok

Yargı paketinde idam cezası yok

AK Parti önümüzdeki günlerde TBMM'ye sunacak.
Saniye saniye takip etti

Saniye saniye takip etti

​Erdoğan, müsabaka sonrası milli sporcuyu aradı.
'Altın adam'<br>tarih yazdı

'Altın adam'
tarih yazdı

​Rıza Kayaalp, 4. kez dünya şampiyonu oldu.
Putin'e incir ikramı

Putin'e incir ikramı

Putin de Erdoğan'a dondurma ikramında bulunmuştu.
Yemen için Astana modeli

Yemen için Astana modeli

Astana süreci, bölgesel krizlerin çözümü için model haline geldi.
Katliam emri Münbiç'ten

Katliam emri Münbiç'ten

Çobanbey'deki saldırıda kullanılan aracın Münbiç'ten geldiği ortaya çıktı.
Kuzey Kore'ye<br>ait gemiye el koydular

Kuzey Kore'ye
ait gemiye el koydular

​Gemide görevli 21 mürettebat ise gözaltına alındı.
FETÖ'nün<br>kritik ismine 15 yıl

FETÖ'nün
kritik ismine 15 yıl

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda görevliydi.
Göktuğ'a ilgi büyük

Göktuğ'a ilgi büyük

​Türkiye'nin ilk hava-hava füzesi, TEKNOFEST'te yerini aldı.
Yüzlerce<br>klonlanmış telefon

Yüzlerce
klonlanmış telefon

​İstanbul polisi tarafından bugün ele geçirildi.
Ev yoksa<br>kredi de yok

Ev yoksa
kredi de yok

Konut kredilerine yönelik emsal karar.
'Halk Partililer göbek attı<br>Milliyetçiler kan ağladı'

'Halk Partililer göbek attı
Milliyetçiler kan ağladı'

​Menderes, 58 yıl önce bugün cuntacılar tarafında idam edildi.
Mitinge<br>bombalı saldırı

Mitinge
bombalı saldırı

​Cumhurbaşkanın durumu iyi, 24 kişi hayatını kaybetti.
Görücüye çıktı

Görücüye çıktı

​İşte Türkiye'nin ilk uçan aracı: Cezeri.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.