Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Oyuncu Elçin Sangu adres yalanından çark etti
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Oyuncu Elçin Sangu 'adres' yalanından çark etti

İstanbul'da 23 Haziran'da yenilenecek seçimlere ilişkin CHP'liler yeni bir provokatif söylem içerisine girerek seçmen listelerindeki adreslerin silindiği yalanına başvurdu. Oyuncu Elçin Sangu da önce bu yalanı dillendirdi sonra "1 yıl önce taşınmış olduğum evin iskan alımı geç olduğu için adres değişikliği muhasebecim tarafından 29 Mart ta yapılmış" ifadeleriyle çark etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Oyuncu Elçin Sangu
Oyuncu Elçin Sangu

İstanbul'da 23 Haziran'da yenilenecek seçimlere ilişkin CHP'liler yeni bir provokatif söylem içerisine girdi. Öyle ki geçen seçimlerde uçan mürekkep yalanını dillendiren CHP'liler bu sefer de seçmenlere ait adreslerin silindiği yalanına başvurdu.

Bu yalana Oyuncu Elçin Sangu'da alet olarak sosyal medya hesabından takipçilerine uyarılarda bulundu. Elçin, yaptığı ilk paylaşımında "Herkes adreslerini kontrol etsin mesela şuan geçen seçimde aynı adreste olmama rağmen bugün yaptığım kontrol sonucu adresimde yokum" ifadelerine yer verdi.

Söz konusu iddiaya yine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yanıt vererek şunları aktardı:

"29.03.2019 tarihinde elektronik imza ile adres değişikliği yaptığınız anlaşılmış olup, adres kayıtlarınızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ayrıca adres bilgilerinizi https://adres.nvi.gov.tr üzerinden de kontrol edebilirsiniz."

Özür dilemedi

Bunun üzerine Saygun attığı ikinci tweette yalanından çark etti. Saygun yaptığı hatadan özür dilemeyerek yaptığı paylaşımda "1 yıl önce taşınmış olduğum evin iskan alımı geç olduğu için adres değişikliği muhasebecim tarafından 29 Mart ta yapılmış. Seçmen listeleri daha önce askıya alınmış. Bu yüzden bir hata olmuş. Bu hassasiyetinizi seçim kararlarında da gösterseydiniz her şey çok güzel olurdu." açıklamasında bulundu.

REKLAM

CHP İl Başkanı istifa etti
GÜNDEM
CHP İl Başkanı istifa etti

YSK’dan CHP ve İYİ Parti’ye ret
SEÇİM
YSK’dan CHP ve İYİ Parti’ye ret
Denizli'de cinayet: Peşini bırakmayan adamı öldürdü
Gündem

Denizli'de cinayet: Peşini bırakmayan adamı öldürdü

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde bir kadın tarafından bıçaklandığı ileri sürülen kişi hayatını kaybetti. Daha önce sürekli izlendiğini, tehdit edildiğini belirterek şikayetçi olan Gülistan K'nin, aldırdığı koruma kararının ardından yine tehdit edilmesi üzerine şikayetinden vazgeçirildiği, Aydın Ergül'ün dün akşam Gülistan K'nin evine zorla girdiği ve polise ihbarda bulunulmasının ardından ayrıldığı ileri sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da oylar çalındı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da oylar çalındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da muhtarlarla yaptığı iftar programı sonrası konuştu. "Muhtarlık seçimlerin de belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var" diyen Erdoğan, "Toplamda 42 bine tekabül eden 123 sandık ortaya çıkmıştır. Bugün itibarıyla artık 123 sandıktaki 42 bin oyun akıbetinin tespiti mümkün değildir. Çünkü oylar çalındı. Aradaki farkın 13 binlere düşmüş olmasını da kendileri de itiraf ediyor. 29 binden 13 bine kadar iniyor. Burada bir şaibe yok mu? 16 bin oy çalındı" ifadelerini kullandı.

Yıldırım: Bir kez daha İstanbul için yola çıktık
Gündem

Yıldırım: Bir kez daha İstanbul için yola çıktık

AK Parti İBB Başkan adayı Yıldırım, muhtarlarla bir araya geldiği iftar programında "Şimdi bir kez daha İstanbul için yola çıktık. Bu kutlu vakitte Rabbim'den niyazımız bizi müjdelenmiş şehir İstanbul'a layık kılmasıdır. Eyüp Sultan'ın, Fatih Sultan Mehmet'in, Mimar Sinan'ın, Kanuni'nin İstanbul'unu, onlara layık olanlar yönetecek" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.