Hayat Türk mutfağı Karadağda tanıtıldı

Türk mutfağı Karadağ'da tanıtıldı

Türk mutfağından geleneksel lezzetler, Karadağ'ın başkenti Podgorica'da faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen etkinlikte tanıtıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Türk mutfağı Karadağda tanıtıldı
Yemekleri şef Ömür Akkor hazırladı.

Başkentteki bir otelde düzenlenen etkinliğe, Türkiye'nin Podgorica Büyükelçisi Songül Ozan, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği Başkan Yardımcısı Osman Serim ve Podgorica Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Müdürü Can Güray'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte, Türkiye'den gelen aşçıların hazırladığı yemekler ve Türk kahvesini tadan davetliler, Türk mutfağını yakından tanıma imkanı buldu.

Büyükelçi Ozan, burada yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Türkiye ve Türk milleti için son derece önemli olduğunu vurgulayarak, "Devletimizin temelleri 23 Nisan'da atıldı. Bizler bu günü dostlarımız ve kurumlarımızla kutladık" diye konuştu.

YEE Müdürü Güray da bugünün önemine işaret ederek, tüm çocukların 23 Nisan'ını kutladı.

Ünlü oyuncunun eşine sokak ortasında saldırı
HAYAT
Ünlü oyuncunun eşine sokak ortasında saldırı

Stüdyoda panik anları: Yangın çıktı
HAYAT
Stüdyoda panik anları: Yangın çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.