Hayat Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasında renkli görüntüler

Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasında renkli görüntüler

Bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda yurt dışından gelen katılımcılar ülkelerine ait dansları sergiledi.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenenUluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda yurt dışından katılımcılar dans gösterileri sundu.

Yarışma kapsamında Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen etkinlikte 7 ülkeden gelen halk dansları toplulukları performanslarını sergiledi.

Renkli yöresel kıyafetleriyle ilk sahneyi alan Moldova Dans Gösteri Grubu beğeniyle izlendi. Cezayir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Filipinler, Gürcistan, Macaristan, Şili ekipleri de izleyicilerden tam not aldı.

Yarışma kapsamında 24 ülkeden gelen dans ekipleri, Bursa ve ilçelerinde sahneye çıkacak. Etkinlik, 12 Temmuz'da sona erecek.

Van kahvaltısı UNESCO yolunda
HAYAT
Van kahvaltısı UNESCO yolunda

Kars'ta çekilen Yolun Sonu filminin galası yapıldı
HAYAT
Kars'ta çekilen Yolun Sonu filminin galası yapıldı

Titus Tüneli turist akınına uğruyor
HAYAT
Titus Tüneli turist akınına uğruyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.