Hayat Üsküdardan Demokrasi ve Özgürlükler Adasına Sefer

Üsküdar’dan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na Sefer

Üsküdar Belediyesi

, toplumsal hafıza açısından son derece önemli bir açık hava müzesi haline getirilen Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na düzenlediği gezi ile Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun hatıralarını İstanbullular ile tanıştırdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Üsküdar’dan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na Sefer ​
Arşiv

Üsküdar Belediyesi, toplumsal hafıza açısından son derece önemli bir açık hava müzesi haline getirilen Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na düzenlediği gezi ile Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun hatıralarını İstanbullular ile tanıştırdı.

Yüzlerce İstanbullu Valide Sultan Gemisi ile Üsküdar’dan Demokrasi ve Özgürlükler Adası›na yolculuğa çıktı. Ziyarete açılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz günlerde ilki gerçekleştirilen Yassıada Demokrasi Yolculuğu’nda adayı ziyarete gelen vatandaşlar rehberler eşliğinde müzeleri, açık hava eserlerini ve kütüphaneyi gezerek tarihi yaşanılanları derinden hissetti.

Üsküdar Belediyesi, “Yassıada Demokrasi Yolculuğu” projesi kapsamında her Perşembe günü saat 12.00’de Valide Sultan Gemisi ile tüm İstanbulluları Üsküdar’dan Yassıada’ya tarihi yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor.

Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı
GÜNDEM
Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı

Demokrasi ve Özgürlükler Adası 27 Mayıs’a hazır
GÜNDEM
Demokrasi ve Özgürlükler Adası 27 Mayıs’a hazır

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.