Hayat Zülfü Livaneli Türkiye Rusyadan özür dilemeli

Zülfü Livaneli: Türkiye Rusya'dan özür dilemeli

Türkiye'ye karşı algı operasyonu yürüten Rus ajansına röportaj veren Zülfü Livaneli, Türkiye'nin Rusya'dan özür dilemesi gerektiğini iddia etti. Kendi ülkesini Rusya'ya kötüleyen Livaneli'nin bu sözleri büyük tepki topluyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Zülfü Livaneli: Türkiye Rusyadan özür dilemeli
Geçtiğimiz günlerde "Sur'da tarih yok ediliyor" diyerek UNESCO'nun iyi niyet elçiliği görevinden istifa eden Zülfü Livaneli, Rus gazetesi Sputnik'e konuşarak ülkesini eleştirdi.

Rus ajansına Türkiye'yi kötüledi

Rus jetinin düşürülmesinin yanlış olduğunu söyleyerek, Türk-Rus ilişkilerindeki krizden çok üzüntü duyduğunu ifade eden Livaneli "Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli" dedi.

"Pilotun ölümü beni derinden sarstı"

"Rusya, bizim için yüksek öneme sahip bir partner. Uçağın neden vurulduğunu, tüm bunların nasıl olduğunu anlamıyorum. Bu kararları kimin aldığını, emirleri kimin verdiğini bilmiyorum. Pilotun ölümü beni derinden sarstı. Bence Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli ve ilişkileri düzeltecek adımlar atmalı."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.