TBL

Ergin Ataman'dan 'Sinan Güler' yorumu

Galatasaray Odeabank'ın eski başantrenörü Ergin Ataman birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Tecrübeli çalıştırıcı, Sinan Güler'in Fenerbahçe'ye transfer olacağı şeklindeki söylentilerle ilgili de konuştu.

Haber Merkezi IHA

Galatasaray Odeabank'ın eski başantrenörü Ergin Ataman, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

Ataman'ın açıklamalarından öne çıkanlar şunlar:

Dursun Özbek yönetimi tarafından destek görmediğini belirten Ataman şöyle konuştu:

  • "Yönetim beni taraftarla karşı karşıya getirdi. Yalnız bırakıldım, ihanete uğradım. Beni istifaya davet eden bir grup taraftar, yönetimden bazı kişilerce yönlendiriliyordu. Bunlar, küçülmeye gitmek için yapıldı. Taraftarın bana verdiği destek, alınan başarılardan ve kupalardan daha değerlidir benim için."

Keşke Fenerbahçe'ye gitmek zorunda kalmasaydı

Sinan Güler'in Fenerbahçe'ye transfer olacağı iddiaları hakkında konuşan Galatasaray Odeabank Eski Başantrenörü Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı:

  • "Sinan Güler, Türk basketbolunun starı. Keşke Sinan, Fenerbahçe'ye gitmek zorunda kalmasaydı. Benden vazgeçtiler ama keşke Sinan'ı takımda tutsalardı."

"Rakipler büyürken biz küçüldük"

  • Aile olarak Galatasaraylıyız. Babam, ben, oğlum. 5 yıllık bir projede yer aldığım için onurluyum. Galatasaray taraftarı basketboldan heyecan alırken, yönetim basketbolda küçülmeye gitme kararı aldı. Rakiplerimiz büyürken biz küçüldük. 5 yılda bahsedilen 55 milyon harcandı tabii ki ama rakiplerinizle mücadele etmeniz için harcandı.

"Tek başımaydım, yalnız bırakıldım"

  • Yönetimlerin görevi şubelere kaynak oluşturmaktır.. Benim görevim değil. Mali başarıyı sağlamak yönetimin göreviydi. Bütçe 4 milyon euroya düşürüldü. Ve bu açıklama biz play-off oynarken açıklandı. Oyuncular o açıklamadan etkilendi. Yönetim olarak karar alsanız da bunu sezon sonu açıklarsınız. Benim için ciddi hayal kırıklığı oldu. Tek başımaydım, yalnız bırakıldım. Takım için sponsorlar ile bile ben görüştüm.

İşler kötü gittiğinde kimse yanımızda olmadı
  • EuroCup şampiyonu olduğunda herkes salondaydı. Fakat işler biraz kötü gittiğinde kimse yanımızda olmadı. Real Madrid'i İstanbul'da 20 sayı farkla mağlup ederken bir grup taraftar benim istifa etmem için tezahürat yaptı.

"Yıldırım ve Orman maçlara gidiyor"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın basketbola Dursun Özbek'ten daha çok destek verdiğini vurgulayan Ergin Ataman, şöyle konuştu:

  • "Başkan Dursun Özbek aldığımız büyük galibiyetler sonrası bile hiç beni aramadı. Her zaman dik durmaya çaba gösterdim. Play-off'lar öncesi bir maçta sahadan atıldım. Bunlar olabilir, takımımı korumaya çalıştım. 3 maç ceza verdiler. O dönemde isterdim ki kulübün başkanı salona gelsin. Mesela Aziz Yıldırım ve Fikret Orman sürekli maçlara gidiyor."

"Galatasaray'ı bırakamazdım"

  • Hem A Milli Takımı, hem de Galatasaray'ı çalıştırdığım bir dönem oldu. Başta Aziz Yıldırım olmak üzere birçok sert tepkiyle karşı karşıya kaldım. İkisi bir arada olmaz dendi, Fenerbahçe'den milli takıma oyuncu çağırmıyor dendi. Dönemin Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve CEO Hidayet Türkoğlu, Galatasaray'ı bırakıp sadece milli takımda çalışmamı istediler. Fakat bunu yapamazdım, Galatasaray'ı bırakamazdım.

"Bu sezon dinlenmeyi düşünüyorum"

Şu ana kadar tatmin edici bir teklif almadığını da hatırlatan Ergin Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

  • "Bu sezon yabancı bir takımda veya bir Türk ekibinde çalışma olasılığım yüksek değil. Bu yıl dinlenmeyi düşünüyorum. Henüz benim kabul edebileceğim bir proje önüme gelmedi. Şimdiye kadar sadece Galatasaray ile görüştüm. Başka hiçbir takımla temasım olmadı."

"Fenerbahçe'nin büyümesi yönetimin başarısı"

  • Fenerbahçe'nin bütçesinin fazla olması, sürekli büyümesi ve büyük sponsorluk anlaşması yapmaları Fenerbahçe yönetiminin başarısı. Ben de bulunduğum kulüplerde ve Galatasaray'da bunu yapmak için çok çaba harcadım ama başaramadım.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.