DİĞER

Kudüs Filistin’in başkentidir

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, İsrail’in saldırısı sonucu şehit düşen Filistinlilere Allah’tan rahmet dileyerek, “Kudüs, Filistin’dir. Kudüs, Filistin’in başkentidir, bunu böyle bileceğiz ve ömür boyu da böyle kalacaktır” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Yozgat’ta Gençlik Haftası etkinliğine katıldı. Yurt içinde ve dışında vatanı savunurken şehit düşenlere Allah’tan rahmet dileyen Kayaalp, “Filistin’de gerçekleşen İsrail saldırılarında Filistinli kardeşlerimiz şehit oldu. Onlara rahmet diliyorum. Kudüs, Filistin’dir. Kudüs, Filistin’in başkentidir, bunu böyle bileceğiz ve ömür boyu da böyle kalacaktır. Onlara haklı mücadelelerinde Allah’tan yardım diliyorum, inşallah zaferle çıkarlar. Kudüs ilelebet Filistinlilerin kalır” diye konuştu. Kayaalp, her gittiği yerde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ettiğini aktararak, “Son Avrupa şampiyonluğumda Hamza Yerlikaya’nın rekoruna ortak oldum. 8. Avrupa şampiyonluğunu elde ettim. Mindere ilk çıktığımda benim için hepsi hayaldi ama insan hayalleriyle yaşar ve çalışırsa başaramayacağı hiçbir şey yoktur. 7 yaşında güreşçi olacağıma karar verdim, 11 yaşında da güreşe başladım. Şimdi de Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemi temsil ediyorum. O yaşlarda bu kadar madalya alacağımı ben de hayal etmiyordum ama her şampiyonluktan sonra yeni başarılar hayal ettim. Hiç kaytarmadım, her zaman ülkem için en iyisini yapmaya çalıştım. Allah’a şükür gittiğim her yerde şampiyonluklarla ülkeme döndüm” dedi. Kayaalp, gençlere spor yapmalarını ve sporu bir yaşam tarzı haline getirmelerini de önerdi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.