TBL

Obradovic: Oyuncunun pasaportuna bakmam

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, Türk oyuncuların takımda oynamamasına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Haber Merkezi Diğer

Fenerbahçe'ye Euroleague şampiyonluğu kazandıran Sırp antrenör Zeljko Obradovic dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Hürriyet'e konuşan başarılı çalıştırıcı, takımda Türk oyuncuların oynamamasından, kendi hayat hikayesine kadar farklı konulara değindi.

İşte Obradovic'in açıklamaları:

Nasıl bir ailede yetiştiniz?

  • Varlıklı olmayan bir ailede. Zor şartlar. Sıkıntılar. Babamı 14 yıl önce kaybettim. Annem hayatta, Sırbistan'da küçük bir şehirde yaşıyor. Ona bakan kuzenlerim var. 77 yaşında, çok hareket etmeyi sevmiyor. Her fırsatta yanına giderim, yazları mutlaka 10 günü onunla geçiririm.

Beş farklı takımla, Euroleague Şampiyonluğu! Nedir sırrı, formülü? Sadece çalışmak ve disiplin bunu açıklamaya yeter mi?

  • Yetmez! Takımın kimyası önemli. Bir olmak, bütünleşmek. Gerçekten takım olmak yani. Ama bu uyumu yakalamak, bu kimyayı oluşturmak hiç kolay değil. Adım adım inşa ediyorsunuz. İşte benim varlık sebebim, bu kimyayı oluşturmak. Bunun için varım.

Fenerbahçe'nin şampiyonluğundan sonra 'Hiç Türk oyuncu yok!' diye eleştiri geldi. Ne diyorsunuz?

  • Bu soruyu Türk oyunculara sormak lazım. Ben oyuncunun pasaportuna bakmam. Çok kişiye şans verdim.

Türk Milli Takımı koçluğu teklif edilse kabul eder misiniz?

  • Hayır. Aynı anda iki iş imkansız. Dürüst olmam gerekirse, bir başka ülkenin milli takımının başında kendi ülkeme karşı oynamak istemem. Bu imkansız.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.