Teknoloji 5G teknolojisi hakkındaki gerçekler

5G teknolojisi hakkındaki gerçekler

Yakın bir gelecekte hayata geçecek olan 5G teknolojisinin hayatımızı olumlu ve olumsuz olarak etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçek. Olumlu yönlerinin yanı sıra tehlikelerinden de bahsetmek gerekiyor. Prof. Dr. Selim Şeker, 5G teknolojisinin yaşamımızı nasıl olumsuz etkileyebileceğini Gerçek Hayat’a verdiği röportajda anlattı.

Sevda Dursun Yeni Şafak
5G teknolojisiyle internet bağlantısı gigabit hızına ulaşacak.
5G teknolojisiyle internet bağlantısı gigabit hızına ulaşacak.

Akıllı telefonlar ve akıllı ev aletleri artık herkes tarafından kullanılıyor. Bu elektronik cihazların radyasyon yaydığı ve sağlık için ne kadar tehlikeli olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak tedbir konusunda fayda gözettiğimiz için yeterli önlemleri almıyoruz. Doktorlar ve bilim insanları 5G teknolojisiyle bu tehlikenin artış göstereceğini söylüyor.

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojiler 5G teknolojisinin kullanılmaya başlamasıyla gerçek olacak. ‘5G Nesnelerin İnterneti ve Sağlığımız’ kitabının yazarı Prof. Dr. Selim Şeker, 5G’nin kesinleşmiş yan etkilerinin, deriye, göze, savunma sistemimize, hücre büyümesine ve organlara etki ederek kansere sebep olacağını dile getirdi.

Şeker’e göre nesnelerin interneti ayrıca uçak düşürmek, otonom araçları durdurmak veya çalıştırmak, seçim sonuçlarını etkilemek ve tıbbi cihazları uzaktan kontrol ederek cinayet işlemek gibi suçları mümkün kılabilir. 5G’nin olumsuz yönlerini ve sonsuz ihtimallerini Gerçek Hayat’tan okuyabilirsiniz.

5 maddede 5G
TEKNOLOJİ
5 maddede 5G
ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir
Gündem

ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasının engellemeye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD'de adeta yaptırım seferberliği ilan edildi. ABD Kongresi ve Hazine Bakanlığı ayrı ayrı yaptırım paketleri hazırladı. Şüphesiz Türkiye'nin bu yaptırımlara karşı atabileceği bazı adımlar bulunuyor. Akıllara gelen ilk seçenek ise, İncirlik ve Kürecik Radar Üssü'nün Amerikan ordusunun kullanımına kapatılması. Yenisafak.com'un sorularını yanıtlayan Türkiye'nin en kıdemli emekli büyükelçilerinden Uluç Özülker, "Yaptırım konusunda çok daha ileriye giden tutum içerisine girildiğinde, Türkiye'nin elinde kozlar ve atabileceği çok adım var. Türkiye bütün bunların altından kalkabilecek kadar güçlüdür" değerlendirmesinde bulundu.
Hakim ve savcıları için alınan karar Resmi Gazete'de
Gündem

Hakim ve savcıları için alınan karar Resmi Gazete'de

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
8. kattan beton zemine çakılan beyin cerrahı kadın ağır yaralı olarak kurtarıldı
Gündem

8. kattan beton zemine çakılan beyin cerrahı kadın ağır yaralı olarak kurtarıldı

Ataşehir'de 8. kattaki evinin balkonundan henüz belirlenemeyen bir nedenle düşen beyin cerrahı kadın ağır yaralandı. Beton zemine çakılarak yaralanan Çeçen'e ilk müdahaleyi eşi yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.