Teknoloji BMWnin dünya dışı öğeler kullanılan aracı BMW M850i Night Sky

BMW'nin dünya dışı öğeler kullanılan aracı: BMW M850i Night Sky

BMW’nin lansmanını yaptığı M850i XDrive Coupe Night Sky modeli dünya dışı öğelerle donatılmış. İç kabininde göktaşı kullanılan BMW M850i XDrive Coupe, tasarımı ve yüksek performansıyla rakiplerinden bir adım önde.

Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
BMW Invidiual M850i Coupe Night Sky
BMW Invidiual M850i Coupe Night Sky

Alman otomotiv devi BMW, geçtiğimiz günlerde BMW Individual M850i xDrive Coupe Night Sky'ın tanıtımını yaptı. Bu uzun isim, dört çekişli bir spor coupe'ye işaret ediyor. Yine de asıl önemli olan kısmı, ismin son parçasında ki Night Sky’da gizli.

Otomobilin kabininde gerçek göktaşı kullanıyor. Göktaşından yapılan malzeme çalıştırma düğmesi, orta konsol, vites kolu ve iDrive topuzunda yer alıyor. Aynı zamanda, ışıklandırılmış bir BMW logosu ile birlikte de kapı kenarlarında kendisini gösteriyor.

Bazı göktaşlarında nikel-demir kristallerinin eşsiz bir geometrik tabakası olan Widmanstätten deseni olarak adlandırılan desen görünebiliyor. BMW genel görünümü alarak tavan döşemesi, orta konsol döşeme kaplaması ve koltuklar için dikiş deseni dahil olmak üzere tüm alanlarda bu deseni kullanmış. Hatta deseni fren disklerine bile yerleştirmiş ve araç için özel bir fren kaliper setini 3 boyutlu yazıcıyla üretmiş. Desen, ayna kapakları gibi çeşitli parçalarda dışarıda da devam ediyor.


İç kısım mavi, beyaz ve gümüşü harmanlayan üç renkli bir düzene sahip. Orta konsol kol dayanağı, gece gökyüzü gibi aydınlanmasını sağlamak için LED'lerle dolu. Otomobilin boya işi bile gökyüzüne benzemek için, boya işinin her biri farklı boyutlardaki partikülleri barındıran üç şeffaf kaplama katmanı ile donatılmış durumda.

REKLAM

Tüm bu süslü setin altında ise araba, hala iyi bir spor coupe olan M850i ile aynı 4.4 litrelik, çift turbolu V8, motor, sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe gönderilen 523 beygir gücünü üretiyor. Aracın başlangıç fiyatı 111.900 dolar ancak özel tasarım bir BMW için biraz daha fazlasını ödemeniz gerekebilir.

Kamp tutkunları için BMW ve The North Face imzalı çadır
TEKNOLOJİ
Kamp tutkunları için BMW ve The North Face imzalı çadır

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.