TeknolojiToyota efsanesi geri dönüyor

Toyota efsanesi geri dönüyor

Japon otomotiv devi Toyota, sosyal medya hesabından efsane aracı Supra’nın görüntüsünü paylaştı. Firma yayınladığı mesajda ‘efsane geri dönüyor’ başlığı attı ve 2018 Cenevre Otomobil Fuarında aracını tanıtacağını belirtti.

Haber MerkeziDiğer
Yeni Supra'nın konsept tasarımı.
Yeni Supra'nın konsept tasarımı.

Toyota’nın efsanevi spor otomobili Supra, çok yakında yenilenmiş olarak karşımıza çıkacak. İlk kez 1978 yılında üretimine başlanan Toyota Supra, en son 1992 yılında yenilendi. Hızlı ve Öfkeli filmiyle bu modeli oldukça popüler olmuştu.

Efsane geri dönüyor

Japon üretici sosyal medyada ‘efsane geri dönüyor’ başlığıyla bir görsel yayınladı. Görselde bir otomobilin arka spoiler’ı görülüyor ve not olarak 2018 Cenevre Otomobil Fuarı işaret ediliyor. 6 Mart tarihinde Toyota’nın ikon olmuş spor aracının modern bir konseptinin tanıtılacağı açıklanmış.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak olan yeni Supra için forumlarda söylentiler dolaşıyor. Bu söylentilerden bir tanesi de aracın ağırlığıyla ilgili. Bildiğiniz üzere spor otomobillerin hafif olması gerekir ve yeni Supra’nın 1489 kg ağırlığa sahip olacağı söyleniyor. Bir diğer söylenti ise Toyota’nın Supra isminden vazgeçtiği yönünde. Tüm bu söylentiler yaklaşık 20 gün sonra sona erecek.

Toyota'nın arazi aracı yenilendi

Hurda araçlar ÖTV indirimi yasası TBMM'den geçti
Ekonomi

Hurda araçlar ÖTV indirimi yasası TBMM'den geçti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 'torba tasarının' 9 maddesi daha kabul edildi. Çeyiz hesabında devlet katkısı yüzde 20'den yüzde 25'e, azami katkı da 5 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkartılacak. Binlerce araç sahini ilgilendiren hurda araçlarda ÖTV indirimi olarak bilinen tasarı kabul edildi. Buna göre 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonlarını trafikten sildiren, imha merkezlerine teslim eden veya yurt dışına ihraç eden vatandaşlar, bunun karşılığında yeni alacağı aynı cinsten araç için 10 bin liraya kadar ÖTV teşviki alacak.
Beyninden 2 kilograma yakın tümör alındı
Hayat

Beyninden 2 kilograma yakın tümör alındı

Hindistan'da 31 yaşındaki bir kişinin beynindeki 1 kilogram 873 gram ağırlığındaki tümör ameliyatla alındı.
Kripto paradan 735 milyon dolar kazandı
Ekonomi

Kripto paradan 735 milyon dolar kazandı

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ülkenin içine düştüğü ekonomik çöküşten kurtarılması amacıyla çıkarılan "petro" adlı kripto paranın ilk günkü ön satışından 735 milyon dolar kazandıklarını açıkladı.
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım
Spor

Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım

Fenerbahçe tarihinin efsane isimleri arasında bulunan Alex de Souza, Beşiktaş'ın Bayern Münih'e 5-0 mağlup olduğu maçın ardından sosyal medyada ses getiren bir paylaşımda bulundu. Alex de Souza'nın 7 yıl önce oynanan ve hat-trick yaptığı maçı, bu müsabakadan sonra paylaşması manidar bulundu.