|

CHP'li Bakırköy Belediyesi 'ısırma vakası' sonrası toplanan köpekleri yeniden sokağa saldı

21:07 - 15/06/2024 Cumartesi
Güncelleme: 21:18 - 15/06/2024 Cumartesi
Yeni Şafak

CHP yönetimindeki Bakırköy Belediyesi, Zuhuratbaba Mahallesi'nde 'ısırma vakası' sonrası İBB ile ortak çalışma sonucu toplanan 8 köpeği, çip takarak yeniden sokağa saldığını açıkladı. Belediyenin resmi hesabından yapılan videolu paylaşıma vatandaşlar, "Daha sağlıklı bir şekilde ısırmaya devam etsinler diye güzelce bakımlarını yapmışsınız, bravo." , "Çocukların canı artık daha çok tehlikede." şeklinde tepkiler gösterdi.

Türkiye'de 2.8 milyonu sokak köpeği olmak üzere 6.6 milyondan fazla sahipsiz hayvan var. Ülke genelinde Mart 2022'den Aralık 2023'e kadar sokakta başıboş yaşayan köpeklerden kaynaklı ısırılma, kuduz, trafik kazası gibi nedenlerle 40'ı çocuk olmak üzere 92 kişi hayatını kaybetti.

Son iki senede 100’e yakın vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan başıboş köpekleriyle ilgili yasal düzenlemenin yakın zamanda Meclis'e gelmesi bekleniyor.

Konu, ülke gündeminin en üst sıralarında yer alırken CHP yönetimindeki Bakırköy Belediyesi'nden tepki çeken bir paylaşım geldi.

Isırma vakasından toplanan köpeği yeniden sokağa saldılar

Belediye, Zuhuratbaba Mahallesi'nde 'ısırma vakası' sonrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleriyle birlikte toplanan 8 köpeği, çip takarak yeniden sokağa saldığını açıkladı.

Belediyenin resmi hesabından yapılan videolu paylaşıma vatandaşlar,
"Daha sağlıklı bir şekilde ısırmaya devam etsinler diye güzelce bakımların yapmışsınız, çok güzel, bravo." , "Çocukların canı artık daha çok tehlikede."
şeklinde tepkiler gösterdi.
İşte vatandaşların tepkilerinden bazıları:
#Bakırköy Belediyesi
#CHP
#İBB
#Sokak Köpekleri
1 ay önce