Yazarlar Karlov suikastı tetikçisi CIA ajanı FETÖcü Mert Altıntaş uyuyan hücreler suikast timinde mi?

Karlov suikastı tetikçisi CIA ajanı FETÖ’cü Mert Altıntaş ‘uyuyan hücreler‘ suikast timinde mi?

Bülent Orakoğlu
Bülent Orakoğlu Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Kılıçdaroğlu 8 Ekim 2021 günü bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada “13 Mart 2016’daki sözlerini neredeyse tekrarlayarak “iktidarın siyasi cinayetler işleyebileceğini” ifade ederek “Karşı taraf gerilimi tırmandıracaktır’’ iddiasıyla Türkiye’de gerilimin tavan yapmasına sebep olmuştu. Kılıçdaroğlu yine AK Parti iktidarını suçlayarak “Eğer iş belli grupların ellerine silah alıp, belli kişileri öldürme yoluna gitmezse, bir gerilim olmaz. Bütün tahriklere rağmen bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz. Siyasi cinayetlerle ilgili kaygım var. Erdoğan ‘Dur bakalım başınıza daha neler gelecek’ diyor. Açıkça tehdit ediyor. Kaygılarım var. Yani Erdoğan iktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir. İşin Türkçesi bu. Çünkü iktidardan gitmenin kendisi için maliyetinin ne kadar ağır olduğunu görüyor. Amaç Türkiye’yi karıştırmak ise… Ya da Türkiye’yi kan gölüne çevirmekse…” şeklinde asparagas iddialarla Başkan Erdoğan ve AK Parti’yi hedef alıyor. Oysa FETÖ’cüler Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için ABD Başkanı Biden ile ittifak yaparak ellerinden gelen her türlü fitne fesat ve 5’inci kol faaliyetleri çerçevesinde Türkiye düşmanlığı yapmaktan çekinmiyorlar. FETÖ tarafından Kılıçdaroğlu’na dolaylı olarak verdikleri suflelerle ‘Kontrollü darbe, KHK ve Siyasi cinayetler’ gündemini kamuoyuna taşıyarak Türkiye’de kaos ve gerilim yaratılmasını hedefliyorlar. Örnek verecek olursak firari FETÖ’cülerden Cevheri Güven 15 Ağustos 2021 tarihli videosunda “Siyasi suikastlar işleyip cemaatin üzerine atacaklar” iddiasında bulunuyordu.

BAKAN SOYLU: ELİMİZDE BÖYLE BİR SİYASİ CİNAYET İSTİHBARATI YOK, BUNLAR FETÖ TAKTİĞİDİR

İçişleri Bakanı Soylu bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan ‘siyasi cinayetler’ işlenebileceği iddialarıyla ilgili olarak “Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet, bahsedildiği gibi toplumu kaosa sürüklemek üzere siyasi cinayet istihbaratı var mı, yok. Milli İstihbarat Teşkilatı’mıza soralım, sorduk, böyle bir bilgi yok. Sizin bizden hariç bu bilgiyi alabileceğiniz 2 kaynak olabilir. Yabancı servisler ve terör örgütleri. Yabancı servislerin kucağına oturmuşsanız sizi oynatırlar. Bu FETÖ taktiğidir, açık. Onlarla çok kol kola girerseniz, onların hamiliğini kabul ederseniz geleceğiniz durum da budur.” dedi.

“Amerika’da FETÖ Gecesi! CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz?” başlıklı köşe yazımızda, CHP heyetinin Amerika’da FETÖ faaliyetlerini yakından takip eden Av. Burak Bekiroğlu’nun CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç’un firari FETÖ’cü Mahmut Yeter’den aldığı kripto mesajı Kılıçdaroğlu’na ilettiği iddialarını belirtmiştik. Bu kripto mesajın Kılıçdaroğlu tarafından alınması sonrasında, KHK gündeminin Kılıçdaroğlu tarafından dillendirilmeye başladığıiddiasını da köşe yazımıza taşımıştık. Bu ifade ve iddialardan anlaşılacağı gibi kontrollü darbe ve siyasi cinayetler gündemlerinin de FETÖ’cüler tarafından Kılıçdaroğlu’na aynı yöntemlerle ulaştırıldığı güçlü iddialar arasındadır.

RUS İSTİHBARATINA GÖRE KRİPTO SUİKASTÇI ALTINTAŞ UYUYAN HÜCRELER SUİKAST TİMİNDE YER ALIYOR.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov, 19 Aralık 2016’da Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” konulu fotoğraf sergisinde, açılış konuşmasını yaptığı sırada polise sızmış FETÖ militanı Mert Altıntaş tarafından arkadan vurularak öldürüldü. Tetikçi olay yerinde polis ile girdiği çatışmada etkisiz hale getirildi. İddianameye göre suikast FETÖ tarafından eylem tarihinden 6 ay önce planlandı. FBI’ın suikastçı Mert Altıntaş’ın dosyadaki dijital kayıtlarını istemesi şüphesiz Amerikan istihbaratının ve ABD Ankara Büyükelçiliği’nin Karlov suikastındaki rolüne işaret ediyor. Rus istihbarat kaynaklarına göre Karlov’u vuran suikastçı Mert Altıntaş uyuyan hücreler suikast timinde yer alıyor. CIA ile bağlantılı bu kripto suikastçıyı FETÖ El Nusra kılıfına büründürerek gizliyor. Rus uzmanlar, Altıntaş’ın telefonunda dört kademeli güvenlik korumasını deşifre etti. FETÖ’den tutuklanan amiri Kahraman Sezer’den iki günlük izin alan ve mesai saati sonunda 386 kilometre yol katederek Erbil’e giden Altıntaş’tan, istihbarat kayıtlarına göre en son Erbil’deki hükümet binası yakınlarında bulunan CIA ofisi civarında sinyal alındı. Suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonuna ait HTS kayıtlarında kimlerle görüştüğü ortaya çıktı. Rus istihbaratı ise telefon sinyallerini geçmişe yönelik takip ederek katilin tüm adımlarını tespit etti.(ÇOK ÖNEMLİ)

KILIÇDAROĞLU SİYASİ CİNAYET İHBARINI ALDIĞI KİŞİYİ VEYA ÖRGÜTÜ DEŞİFRE ETMEK ZORUNDADIR

Zira Rus istihbarat kaynaklarına göre Karlov suikastını gerçekleştiren kripto suikastçı CIA ajanı FETÖ’cü Mert Altıntaş ‘uyuyan hücreler suikast timinde yer almaktadır. Bu hücre ile ilgili başta Amerikan istihbaratı ve Türk-Rus istihbaratlarında bilgiler olması gerekir. Biden Türkiye’deki iktidarı her ne kadar muhalefeti devreye sokarak alaşağı edeceği iddiasında bulunmuşsa da eğer Rus İstihbarat kaynaklarının beyanları doğruysa ABD Türkiye’de gayri nizamı harp unsurlarını devreye sokarak yeni bir suikast iklimi yaşatmak isteyebilir. Bu şartlar altında Mert Altıntaş’ın da gayri nizamı harp içinde suikast ile görevli bir hücrenin kripto elemanı olması ihtimal dahilindedir. Ciddi bir soruşturma yapılması elzemdir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.