Yazarlar Korona, öyle Kraliyet Ailesi falan dinlemiyor

Korona, öyle “Kraliyet Ailesi” falan dinlemiyor

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Prens Charles’ın koronavirüs testi pozitif çıktı: Tabloid gazetelerin en haşarısı The Sun’ın tabiriyle, Galler Prensi ülkedeki en yüksek profilli koronavirüs vakası haline geldi!

Haber duyulduğunda, “Leydi Diana’yı hatırlatıp Prens Charles’ın kulaklarını çınlatanlar” az değildi.

Britanya tahtının 71 yaşındaki veliahtı Charles, koronavirüs testi negatif çıkan eşi Camilla ile birlikte İskoçya’da karantina altında…

Keza, annesi Kraliçe Elizabeth de (93) Windsor Kalesinde karantinada…

Ezcümle: Korona, Buckingham ahalisini tepeden tırnağa titretiyor!

**

Galler Prensi, yıllardır “Kral” olmayı bekliyor.

Son birkaç senedir, “annesinin tahtı Charles’a devredeceği” lafları hayli artmıştı ki…

-Bu defa da, korona kapıyı çaldı!

Prens Charles için kim bilir kaç defa Kral olacağı tarihten bahsedildi; amma velakin, Kraliçe Elizabeth bu öngörülerin veya planların hepsini çöpe attı.

**

Bu vesileyle tam elli bir yıl öncesine gidelim ve Charles’ın Galler Prensi ilan edilmesinden kısa bir süre sonra neler yaşandığını anlatan hayli komik bir haberi arşivden çıkaralım…

“İngiliz Veliahtı Charles annesine isyan etti:

Bana krallıktan başka bir meslek bulun!”

Günaydın & Saklambaç’ın 20 Temmuz 1969 tarihli haberine göre; Prens Charles, yeni unvanının kendisine yüklediği görevlerden bunalmış; annesine “Arkadaşlarım bana mesleğin ne?” diye sorduğunda, onlara “Krallık öğreniyorum, diyemem” diye isyan etmiş!

Ne ki, annesinden fırçayı yemiş: Kraliçe “Yoğun bir dönem geçiren Charles’ın sinirleri bozuldu” yollu bir açıklama yapmış!

Aynı haberde, “Prens Charles’ın 2000 yılında tahtı devralacağından” da bahsediliyordu!

**

Sonraki yıllarda, bu Charles krallık fikrine alıştı; havaya girdi; hatta pantolon bile dikti: Ancak, sürekli Kraliçe’nin engeline takıldı.

SARI KOVBOY DA “REÇETE” YAZDI

Beyaz Saray’da oturan Sarı Kovboy, aynen Zülfü Livaneli gibi “doktorluğa kalkıştı” ve korona için ilaç yazdı!

Haliyle “Bir bu eksikti!” dedirtti, Çakma Doktor Donald…

Neticede ne oldu? ABD’nin Arizona eyaletindeki bir adam, Trump’ın “Koronavirüse karşı işe yarıyor” diye tavsiye ettiği “Klorokin” adlı ilacı içti ve hayatını kaybetti!

**

Pentagon bünyesinde korona vakası sayısı son bir haftada üç katın üzerine çıkarak 415’e yükseldi!

ABD’nin Savunma Bakanı Mark Esper, kısa bir süre önce korona şüphesiyle karantinaya alınmıştı. Esper “ Salgın bu şekilde yayılmaya devam ederse, ABD Ordusunun savaşa hazırlık durumunu olumsuz etkiler” diye feveran etti.

**

Koronavirüs salgını, ABD’nin bütün eyaletlerine yayılmış durumda…

Tedbirler kapsamında olağanüstü hal ilan edilen eyaletlere Teksas ile Florida da eklendi: Böylelikle, toplam altı eyalet olağanüstü hal bölgesi haline geldi.

**

Koronavirüs vakalarının yoğunlaştığı Oklahoma eyaletinde ise “Silah satışları yüzde 800 arttı!”

Ne iş? Yakında stokların tükeneceğini söyleyen bir silah mağazası sahibi “Salgın paniğe neden oldu. İnsanlar yağma korkusu içinde ve evlerini korumak düşüncesiyle silahlanıyor” dedi!

Ertuğrulgillerin yere göğe sığdıramadığı “Acayip Medeni!” ABD’nin vardığı son vahim istasyon da işte budur!

ÖZDEMİR İNCE’YE ZARURİ ÇAĞRI

Fransa’nın Aisne şehrinde koronavirüs tedbirleri kapsamında “Alkol Satışı” yasaklandı…

Lübnan asıllı Vali Ziad Khoury, “Sadece korona için değil, sizlerin iyiliği için” diye kent sakinlerine seslenirken; “Aile içi şiddetin, karantina günlerinde aşırı alkol tüketimiyle artabileceğine” dikkat çekti!

Eyvah ki, ne eyvah…

Bu haberin, Özdemir İnce’nin asabını bozacağı kesindir!

Charlie Hebdo Yürüyüşünün fotoğrafı ile birinci sayfasından “Haç Çıkarmış” Cumhuriyet gazetesinin Ultra Laikçi yazarı İnce’ye buradan seslenmenin tam sırasıdır:

“Özdemir uyuma: Fransa’da laiklik elden gidiyor, sahip çık!”

“DOKTORUM NEREDE?”

Finali, CHP’li Hüsnü Bozkurt’la yapalım…

Ekranda “Ben onu bunu bilmem. Yani, kalkıp üçüncü havalimanını ben yaptım diye açıyorsan; bu korona salgınının sorumlusu da sensin kardeşim!” diyerek, sonunda “balatayı” tam sıyırdı!

İşte bu Hüsnü, üç yıl önce Halk TV’de “16 Nisan referandumundan Evet çıksa bile, yine Samsun’dan çıkarız ve sizi de yedi sülalenizi de İzmir’de denize dökeriz!” demişti!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.