Özgün Isparta Valisi Aydın Baruş kimdir, nereli, kaç yaşında?

Isparta Valisi Aydın Baruş kimdir, nereli, kaç yaşında?

Aydın Baruş kimdir? Isparta Aydın Baruş nereli? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre Isparta'nın yeni Valisi Aydın Baruş oldu. Aydın Baruş'un Isparta'ya Vali olarak atanması ile Aydın Baruş'un kim olduğu da merak edilmeye başlandı. Peki, Isparta'nın yeni valisi Aydın Baruş kimdir? İşte detaylar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yeni Isparta Valisi kim oldu? Isparta Valisi olan Aydın Baruş kimdir, nereli, kaç yaşında?
Isparta Valisi Aydın Baruş

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 20 ilin valisi değişti. Isparta'nın yeni valisi Aydın Baruş oldu. Aydın Baruş kimdir? Aydın Baruş nereli, kaç yaşında?

ISPARTA YENİ VALİSİ AYDIN BARUŞ KİMDİR?

Aydın Baruş, 1968 yılında Edirne'de dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğrenimini Edirne'de tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

AYDIN BARUŞ HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

1994 yılında Sakarya Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışırken aynı yıl Bursa Kaymakam adayı olarak atandı.

1996-2008 yılları arasında sırasıyla; Demirköy Kaymakam Vekili, Hisarcık-Azdavay-Çağlayancerit Kaymakamı, Ardahan Vali Yardımcısı ve İncesu Kaymakamı olarak görev yaptı.

2007-2008 yıllarında Bakanlıkça gönderildiği İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi "Avrupa Çalışmaları" bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

2008-2010 yılları arasında Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü, 2010-2014 yılları arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı görevlerinde bulundu.

2014-2015 yılları arasında Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı ve İçişleri Bakan Danışmanı olarak çalıştı.

19.02.2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi olarak atandı.

04.03.2015-05.11.2018 tarihleri arasında Bolu Valisi olarak görev yapan Vali Aydın BARUŞ, 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Malatya Valiliği görevine atandı.

Aydın Baruş, 12 Mayıs 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Isparta Valisi olarak atandı

İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Malatya Valisi Hulusi Şahin kimdir? Hulusi Şahin nereli, kaç yaşında?
ÖZGÜN
Malatya Valisi Hulusi Şahin kimdir? Hulusi Şahin nereli, kaç yaşında?

Niğde Valisi Mustafa Koç kimdir, nereli, kaç yaşında?
ÖZGÜN
Niğde Valisi Mustafa Koç kimdir, nereli, kaç yaşında?

Yeni Kayseri Valisi Gökmen Çiçek kimdir, kaç yaşında, nereli?
ÖZGÜN
Yeni Kayseri Valisi Gökmen Çiçek kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yeni Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su kimdir, nereli, kaç yaşındadır?
ÖZGÜN
Yeni Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su kimdir, nereli, kaç yaşındadır?
Biden silah tüccarını verip LGBT'liyi aldı: Tutuklu askeri kurtarmadılar
Dünya

Biden silah tüccarını verip LGBT'liyi aldı: Tutuklu askeri kurtarmadılar

Rusya ile gerçekleşen takas ABD’de infiale neden oldu. Rusya’da tutuklu bulunan ABD’li eski asker Paul Whelan’in yerine basketbolcu Brittney Griner’ın takasa dahil edilmesi büyük tepki çekti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Griner’in tercih edilmesine yönelik eleştirileri ünlü basketbolcunun özellikle LGBT toplumu için rol model ve ilham kaynağı olduğunu dile getirerek karşılamaya çalıştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski danışmanlarından Sergei Markov da takas için, “ Putin, Biden’ı yendi” yorumunda bulundu.

EYT’de yaş sınırı olmamalı
Gündem

EYT’de yaş sınırı olmamalı

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, EYT’de en önemli ve ilk kriterin, 1999 Eylül'den önce işe giren bütün emekçilerin haklarının iade edilmesi olduğunu söyledi. Arslan, “Yeni bir yaş sınırı kesinlikle olmamalı. EYT’nin çıkması sosyal güvenlik sisteminde geçici dengesizlik oluştursa da uzun vadede göreceğiz ki Sosyal Güvenlik Kurumu'nu da finanse edecek modele doğru gidecek” dedi.
MÜSİAD'ın savunmaya katkısı artacak
Ekonomi

MÜSİAD'ın savunmaya katkısı artacak

Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki yatırımları devam ederken sektör yeni işbirlikleri ile güçlenerek büyüyor. Savunma sanayiinin lokomotif şirketlerinden ASELSA yeni iş imkanları yaratmak amacıyla MÜSİAD üyeleriyle buluştu. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, savunma sanayiindeki başarıların Türkiye Yüzyılı'nın inşasına güç kattığını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.