|
Özgün

Yüksek Seçim Kurulu 2023 seçmen listesi sorgulama: Seçmen kaydı nasıl sorgulanır?

Cumhurbaşkanılığı ve milletvekilliği genel seçimine bir yıldan az bir süre kaldı. 18 Haziran 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi erkene alınacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Seçimde oy kullanacak vatandaşlar ise şimdiden YKS seçmen listelerini merak ediyor. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? İşte Yüksek Seçim Kurulu e devlet seçmen bilgileri sorgulama ekranı.

13:00 . 15/01/2023 Pazar
Yeni Şafak
YKS seçmen kaydı sorgulama

YKS seçmen kaydı sorgulama

Türkiye
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilli genel seçimi
ne kilitlendi. Seçmen sorgulama nasıl yapılır merak eden vatandaşlar Yüksek Seçim Kurulu’nun seçin sorgulama uygulamasını takip ediyor. Yüksek Seçim Kurulu, mobil üzerinden seçmen sorgulamanın aktif olduğunu açıkladıktan sonra hem mobil üzerinden hem bilgiler üzerinden YSK seçmen sorgulama, işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Seçmen kaydı sorgulama naslı yapılır?

Vatandaşlar dikkat, nerede oy kullanacağınızı internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için
sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı görebilirsiniz. E-Devlet kapısına TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra yukarıdaki link sizi ilgili sayfaya yönlendirecek.
  • Yüksek Seçim Kurulu seçmen kaydı Sorgulama Ekranı

e devlet üzerinden seçmen sorgulaması nasıl yapılır?

  • 1) e-Devlet Kapısı
    adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan “Giriş Yap” bağlantısına tıklayınız.
  • 2) Kimlik Dogrulama Sistemi sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu aşamada adres satırında
    yazdıgından ve güvenli bağlantı simgesinin aktif oldugundan emin olununuz.
  • 3) Kimlik Dogrulama Yöntemi – kullanmak istediğiniz kimlik dogrulama yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.
  • Kullanmanız gereken hizmetin adı “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama”dır. Hizmeti bulmak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir.
Tarayıcınızın adres satırına
yazarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-Devlet ana sayfasında bulunan arama kutucuğuna da Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak sisteme erişebilirsiniz.

Sisteme eriştikten sonra açılan ekranda yurt içi seçmen kütüğündeki bilgileriniz yer alacaktır. Ayrıca seçim dönemlerinde oy kullanacağınız yer bilgileri Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandığında bu sayfada görüntülenir.

  • e devlet üzerinden seçmen sorgulama ekranı için
#yks
#ysk seçmen sorgulama
#yüksek seçim kurulu
18 gün önce
default-profile-img
Yüksek Seçim Kurulu 2023 seçmen listesi sorgulama: Seçmen kaydı nasıl sorgulanır?
İttifak görüşmelerine devam eden Memleket Partisi Doğru Partisi Adalet Partisi ve Zafer Partisi liderlerinden ilk fotoğraf geldi
Aksaray, Niğde, Çankırı TOKİ arsa kuraları ne zaman çekilecek?
Süper Lig'in 22. haftasında Trabzonspor lider Galatasaray'a konuk oluyor
TFF açıkladı: Galler maçının oynanacağı şehir belli oldu
Demokrat senatörden Apple ve Google'a çağrı: TikTok'u uygulama mağazalarından kaldırın