Dünya ABDde 3 kişi Kongre baskınını planlamakla suçlandı

ABD'de 3 kişi Kongre baskınını planlamakla suçlandı

ABD Kongre'nin basılması olayı ile ilgili, aşırı sağcı grup üyesi 3 kişi, baskını planlamakla itham edildi. Suçlamaya dayanak olarak, bu kişilerin kendi aralarındaki mesajlaşmalarda, "Tüm üyeler, başkentin altındaki tünellerde", "Kongre üyeleri hain" ve "Gece avı" gibi ifadeler kullanmaları gösterildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde 3 kişi Kongre baskınını planlamakla suçlandı
Olaylarda biri polis 5 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD'de aşırı sağcı grup üyesi 3 kişi, Kongre binasına düzenlenen baskını planlamakla itham edildi.

Federal Soruşturma Bürosundan (FBI) yapılan açıklamada, Yeminliler (Oath Keepers) adlı grubun başındaki 65 yaşındaki Thomas Edward Caldwell'in yanı sıra Jessica Watkins ve Donovan Ray Crowl'un ABD'ye karşı komplo kurmak ve 6 Ocak'ta Kongre binasına düzenlenen baskını planlamakla suçlandığı bildirildi.

Sanıklar ve diğer grup üyeleri arasındaki mesajlaşmaların yer aldığı açıklamada, Kongre baskını sırasında Caldwell'e gönderilen bir mesajda "Tüm üyeler, başkentin altındaki tünellerde" ifadesinin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, diğer mesajlarda Kongre üyelerinin "hain" olarak nitelendirildiği ve "gece avı" çağrısında bulunulduğu kaydedildi.

ABD tarihinin en kaotik günlerinden biri: Biden asker ordusuyla yemin edecek
DÜNYA
ABD tarihinin en kaotik günlerinden biri: Biden asker ordusuyla yemin edecek

Washington'da büyük panik: Bütün yollar kapatıldı
DÜNYA
Washington'da büyük panik: Bütün yollar kapatıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.