Dünya Anonymousdan Putine tehdit Hiçbir sır güvende değil

Anonymous'dan Putin'e tehdit: Hiçbir sır güvende değil

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı saldırıların ardından Ukrayna'ya destek olmak için başta Kremlin olmak üzere birçok Rus devlet sitesini hackleyen uluslararası ünlü hacker grubu Anonymous, bu kez Rusya Merkez Bankası'nı hackledi. Rus Merkez Bankası'nı hackleyen Anonymous, Rusya Devlet Başkanı Putin'e gözdağı verdi. Rus lideri hedef alan videoda "Putin, hiçbir sır güvende değildir. Her yerdeyiz. Sarayınızdayız. Masanızdayız, uyuduğunuz odadayız." denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Anonymousdan Putine tehdit: Hiçbir sır güvende değil
Arşiv

Ünlü hacker grubu Anonymous, bu kez Rusya Merkez Bankası'nı hackledi.

Gizli anlaşmalar da dahil 35 binden fazla belgeyi yayınlamaya başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'de sert mesajlar gönderen Anonymous, Rusya Merkez Bankası'nın hacklenmesine dair açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

  • "Selam Dünya vatandaşları. Putin, Rus halkını yıllardır açlığa sürüklüyor. Putin medyayı durdurdu ve muhalifleri cezalandırdı. O, Kremlin'in odalarında eğlenirken, Rusya halkı ekonomik olarak acı çekti.
  • Vladimir Putin bir yalancı, bir diktatör, bir savaş suçlusu ve bir çocuk katilidir. Putin ve oligark arkadaşları, silah tüccarlarıyla birlikte dünyayı felakete sürüklüyor. Ukrayna'da Putin'in emriyle binlerce sivil ve masum insan öldürüldü.
  • Yüz binlerce Ukraynalı yerinden edildi. Hastaneler, okullar ve sığınaklar bombalandı. Çocuklar ailelerini, aileler çocuklarını kaybetti. Vladimir Putin, Nijerya'da, Şili'de, Nikaragua'da diktatörlere ne yaptığımızı hatırla. İsrail'i, ABD'yi, Avrupa'yı, Master Card'ı, SARS'ı ve diğer tüm savaş destekçilerini nasıl cezalandırdığımızı hatırla"

"Sarayındayız, masanızdayız, her yerdeyiz"

Açıklamanın devamında Rusya Devlet Başkanı Putin'e de mesaj gönderen Anonymous, "Vladimir Putin, hiçbir sır güvende değildir. Her yerdeyiz. Sarayınızdayız. Yemek yediğin yerdeyiz. Masanızdayız, uyuduğunuz odadayız.

Şimdi. Rusya Merkez Bankası'na ait binlerce belgeyi, anlaşmaları, yazışmaları, para transferlerini, oligarklarınızın ticari sırlarını, halktan sakladığınız gerçek ekonomi raporlarını, diğer ülkelerle imzaladığınız ticaret anlaşmalarını, beyannamelerinizi, kayıtlı destekçilerinize ait bilgilerinizi, konferans videolarınızı ve kullandığınız programları paylaşıyoruz" dedi.

  • NATO, ABD ve Avrupa Birliği için de "yalancı" ifadesini kullanan hack grubu, "Sadece insanlığı köleleştirmek istiyorlar. Hepsinin kapalı kapılar ardında anlaşmaları var. Dünyanın her yerindeki masumlar yalnız değil. Biz siziz. Siz bizsin, Kontrolü elinize alın. Biz masumların yanındayız. Savaşa ve sömürüye izin vermeyiz. Biz Anonymous'uz. Biz birliğiz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin" diyerek mesajını sona erdirdi.

Engellemelere karşı farklı internet sitlerine yüklendi

Anonymous, Rusya Merkez Bankası'na ait 35 binden fazla dosyayı internet siteleri üzerinden paylaşırken, olabilecek engellemelere karşı verilerin başka güvenli internet sitelerine de yüklendiği belirtildi. Anonymous'un paylaştığı internet siteleri üzerinden indirilen gizli belgelere birçok kişi ulaşmaya başlarken, içerikleri ile ilgili de ilgililerin çözümlemesine başlandığı öğrenildi.

Rus işgalinde 31'inci gün: Karşılıklı itiraflar
DÜNYA
Rus işgalinde 31'inci gün: Karşılıklı itiraflar

Rus sanatçıdan kanlı Putin portresi
DÜNYA
Rus sanatçıdan kanlı Putin portresi

Ukrayna: Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu kalp krizi geçirdi
DÜNYA
Ukrayna: Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu kalp krizi geçirdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.