DünyaAvustralyayı yarasalar istila etti

Avustralya'yı yarasalar istila etti

Avustralya'nın kuzeyindeki bir kasaba, yarasaların istilasına uğradı. 200 bine yakın yarasanın istila ettiği kasaba halkı tedirgin ve endişeli.

Haber MerkeziDiğer
Avustralya'nın kuzeyindeki bir kasaba, yarasaların istilasına uğradı.
Avustralya'nın kuzeyindeki bir kasaba, yarasaların istilasına uğradı.

Avustralya'nın kuzeyinde yer alan Charters Towers kasabası.

Yaklaşık 10 bin nüfusu var.

Ada, son günlerde 'yarasa istilası' ile gündemde.

200 bine yakın yarasanın kasabayı işgal ettiği ve bölge halkının tedirgin olduğu belirtiliyor.

Yarasa istilası sebebiyle bazı açık alanlara çıkış yasağı getirildi.

Avustralya'da yarasa istilası... Ağaçlar yarasalarla doldu.

Charters Towers sakinleri çok endişeli olduğunu ifade ediyor. Hatta, Facebook'ta "Yarasa istilasına maruz kalanlara yardım et" adı altında bir grup kurmuşlar.

Facebook sayfasında paylaşılan bazı içeriklerde şu ifadeler yer alıyor:

"Çocuklar kilitli kapılar arkasında saklanıyor. Korkudan ve yarasaların pis kokusundan dolayı dışarı çıkamıyorlar."

Bölge halkı Avustralya hükümetine çağrı yaparak, derhal önlem alınması gerektiğini söyledi. "Sağlığımız tehlikede" diyen kasaba sakinleri, yetkililerin bir an önce bu durum için gereken neyse yapılmasını talep ediyor.

Avustralya'da yarasa istilası... Halk tedirgin ve endişeli bir şekilde. Hükümetten olaya müdahale etmesi için gösteri yaptılar.

Bir günde servetine 3,3 milyar dolar kattı
Ekonomi

Bir günde servetine 3,3 milyar dolar kattı

ABD'li e-ticaret devi Amazon, Google'un ana kuruluşu Alphabet'i geçerek dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu. Amazon kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos ise yaşanan gelişme üzerine servetine 3,3 milyar dolar daha katmış oldu.
Mehmet Aydın yat ve Ferrari almış
Ekonomi

Mehmet Aydın yat ve Ferrari almış

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın geçen sene Uruguay'a giderek son model bir araç, bir malikâne ve bir yat aldığı ortaya çıktı. Aydın'ın satın aldığı mülkleri 10 yıldır Uruguay'da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K isimli bir Türk'ün üzerine kayıt ettirdiği öğrenildi.
Akdeniz'den vuracaktık
Dünya

Akdeniz'den vuracaktık

Zeytin Dalı Harekatı sürerken Doğu Akdeniz’deki savaş gemilerinin Afrin’de teröristleri vurmak için emir beklediği ortaya çıktı. 140 kilometre menzilli Harpoon füzeleri Afrin’e kilitlendi. Havada SİHA ve F-16’lar, karada Mehmetçik ve ÖSO 58. günde büyük bir zafer kazanınca donanmaya gerek kalmadı.
Türkiye’yi durduramayız
Dünya

Türkiye’yi durduramayız

Alman istihbarat teşkilatı BND’nin eski başkanı August Hanning, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarını durdurmanım mümkün olmadığını söyledi. DW’ye konuşan Hanning, “Türkiye’nin Suriye’ye müdahalesine eleştirel bakıyoruz. Ama Türkiye’nin tavrını etkileyebilecek bir müdahalede bulunma pozisyonunda değiliz” dedi. Hanning, NATO’yu Türkiye ile ilişkileri muhafaza etmek için çaba göstermeye çağırdı.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.