Dünya FETÖcülerden Tillersona iftira dolu mektup

FETÖ'cülerden Tillerson'a iftira dolu mektup

ABD, Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı günden bu yana Türkiye'ye teröristler için endişe duyduğunu belirtiyor. Bu bağlamda, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson bugün Türkiye'ye geliyor. Tillerson'ın ziyareti öncesinde kendisine bir mektup ulaştı. Türkiye'ye türlü iftiraların atıldığı mektupta imzası bulunan bazı temsilcilerin FETÖ'ye yakınlığı ise dikkatlerden kaçmadı.

Haber Merkezi Diğer
ABD'nin sivil bahanesi altında endişelendiği terör örgütü YPG, yine ABD'nin FETÖ'ye yakın kongre üyeleri tarafından korunduğu ortaya çıktı.
ABD'nin sivil bahanesi altında endişelendiği terör örgütü YPG, yine ABD'nin FETÖ'ye yakın kongre üyeleri tarafından korunduğu ortaya çıktı.

YPG'nin Suriye'deki bir numaralı partneri olan ABD PYD/PKK unsurlarının vurulmaması için Türkiye'ye Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u gönderiyor.

Bu ziyaret öncesinde gerçekleşen gelişmeler de ABD/PYD-PKK ittifakının ne kadar kirli olduğunu gözler önüne seriyor.

Tillerson'a Afrin mektubu: İftiralarla dolu!

Ensonhaber'de yer alan habere göre, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye ziyareti öncesinde dün, makamına sekiz temsilciler meclisi üyesinin imzasını taşıyan bir mektup ulaştı.

Yazılan mektupta terör örgütü PYD/YPG/PKK'nın teröristlerin uyguladığı tüm hainlikleri TSK ve ÖSO yapıyormuş gibi gösteren temsilciler, TSK'nın bölgedeki barış harekatını karalamaya kalkıştı.

Her açıklamanın sonunda yer alan "Türkiye'yi anlıyoruz" ibaresi "ama" ile verilirken, devamında da yine Uluslararası kuruluşlara ve ABD'ye, bölgeye müdahale edilmesi yönünde çağrıda bulunuluyor.

  • FETÖ'cü temsilciler iş başında
  • Uluslararası basın ve yine uluslararası olan STK'lar, Harekatı karalamak için ilk günden bu yana kesintisiz yalan haber pompalıyor. Bunlara ilave olarak da dün itibariyle FETÖ'de resmen müdahil oldu. Mektuba imzasını atan Jared Polis, Bred Sherman ve Adam B. Schiff'in FETÖ ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.
  • 15 Temmuz sonrasında Türkiye'nin FETÖ'yü iade talebine karşı olumsuz referans veren Jared Polis, Obama döneminde Başkan Yardımcısı John Kerry'ye FETÖ lideri Gülen'in iade edilmemesi yönünde tavsiyelerde bulunmuştu. Bununla birlikte Brad Sherman'ın da FETÖ okullarının kapatılmaması yönünde çağrıları bulunurken, ABD hükümetine brifingler verdiği ortaya çıktı. Bir diğer FETÖ'cü olan B. Schiff'in de Gülen'in iadesi konusunda aksi yönde girişimleri olduğu ortaya çıktı.

Afrin'de kara propaganda

Zeytin Dalı Harekatı başladığı günden bu yana sistemli ve en güvenli şekilde ilerletiliyor. Bu Harekat kapsamında sivillere zarar konusunda yüksek hassasiyetle davranan TSK ve ÖSO birlikleri tamamen PYD/PKK unsurları ile savaşmayı kendine hedef edindi. Tüm bu hassasiyete rağmen çarpıtılmaya çalışılan operasyon için uluslararası medyada eski ve farklı coğrafyalardan fotoğraflar yeni ve Afrin'miş gibi gösterilerek pohpohlanmaya, çalışılıyor.

4 yalan 4 gerçek
GÜNDEM
4 yalan 4 gerçek

Yalan bitmiyor
GÜNDEM
Yalan bitmiyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.