Dünyaİsrail İranı vurdu

İsrail Suriye’de İran’ı vurdu

İsrail İran’ı vurdu

ABD’nin Esed’i bombaladığı günün gecesinde Suriye’deki İran kampı da vuruldu. Halep’in güneydoğusundaki Asan Dağı’ndaki kampta en az 20 İran askerinin öldüğü belirtiliyor. Kampı vuran uçakların kimliği belirsiz kalsa da yerel kaynaklar İsrail’i işaret etti.

Haber MerkeziYeni Şafak
Halep'in güneydoğusundaki Asan Dağı'nda bulunan İran kampı, kimliği belirsiz savaş uçaklarınca vuruldu.
Halep'in güneydoğusundaki Asan Dağı'nda bulunan İran kampı, kimliği belirsiz savaş uçaklarınca vuruldu.

Suriye'de Şam, Dera, Humus'ta çeşitli noktaların vurulduğu ABD-Fransa-İngiltere ortak operasyonunun ardından önceki gece doğrudan İran kampına yönelik bir saldırı daha gerçekleşti.

Halep'in güneydoğusundaki Asan Dağı'nda bulunan İran kampı, kimliği belirsiz savaş uçaklarınca vuruldu. Yerel kaynaklar, bölgeye yönelik ani bombardımanın İsrail uçaklarınca yapıldığını iddia ediyor. Suriye'deki en büyük askeri garnizonlardan biri olan Asan bölgesini uzun bir süredir İranlı asker ve milisler kullanıyor.

Şiddetli patlamaların sonuçlarına ilişkin Asan Dağı'ndaki kamptan sağlık bir bilgi alınamadı ancak en az 20 İran askerinin öldürüldüğü belirtiliyor. Patlama sonrasında olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Pentagon öncülüğünde 14 Nisan sabahı yapılan operasyonda atılan füzelerin hedefi de çoğunlukla İranlıların kullandığı kamplar olmuştu. Bu arada ABD medyası, Pentagon tarafından vurulan 3 askeri tesisinin uygu görüntülerini yayınladı.

Fotoğraflarda çeşitli tesislerin bombardıman öncesi ve sonrasındaki halleri görülüyor. Suriye'de en az 15 bölgeye 105 seyir füzesi atılmış, Rusya ve Esed tarafı bunların çoğunu havada imha ettiklerini iddia etmiş ancak bu söylem Pentagon yetkililerince yalanlanmıştı.

Somali’den
BAE’ye taviz yok
DÜNYA
Somali’den BAE’ye taviz yok

Birden zulmü hatırladılar
GÜNDEM
Birden zulmü hatırladılar

Akdeniz’de teyakkuz
GÜNDEM
Akdeniz’de teyakkuz

Adıyaman’da 5.1 şiddetinde deprem: Samsat’ta okullar tatil
Gündem

Adıyaman’da 5.1 şiddetinde deprem: Samsat’ta okullar tatil

Adıyaman’da 5.1 büyüklüğündeki depremde vatandaşlar kendini sokağa attı. Depremin ardından Adıyaman’ın Samsat ilçesinde okulların bir gün tatil edildiği açıklandı. Depremin ardından vatandaşlar hasar gören binaların içerisine girerek, eşyalarını kurtarma telaşına girdi.
Adıyaman'da 5.4 şiddetinde deprem
Gündem

Adıyaman'da 5.4 şiddetinde deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 03.34'te merkez üssü Samsat olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının yerin 9,17 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. Sosyal medya kullanıcıları depremin Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Malatya ve Osmaniye'den de hissedildiğini belirtti.
Suud’da sahte alarm
Dünya

Suud’da sahte alarm

Suudi Arabistan’da ortaya atılan darbe iddialarının perde arkası aralanıyor. Yeni Şafak’ın konuştuğu Suudi kaynaklar, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın son muhalif isimleri tasfiye etmek için zemin hazırladığını aktardı. Darbe iddiasının ardından kaynayan ülkede çok sayıda kanaat önderi ve alim cezaevlerine yollandı. Basın faaliyetlerinin tamamına sansür uygulanıyor.
Brent petrolün fiyatı 75 doları aştı
Ekonomi

Brent petrolün fiyatı 75 doları aştı

Londra Brent türü ham petrolün varil fiyatı, İran Petrol Bakanı Bijen Zengene'nin yorumlarının ardından 75 doları aştı. Petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte, Türkiye'de benzin ve mazota zam yapılması bekleniyor.
Okul için evden çıktı, Bali'ye kaçtı
Dünya

Okul için evden çıktı, Bali'ye kaçtı

En büyük hayali Endonezya'nın Bali adasına gitmek olan 12 yaşındaki çocuk, ailesinin itirazı üzerine hayatının en büyük maceralarından birine imza attı. Okula gitmek üzere evden çıkan çocuk hayalini gerçekleştirdi.