Dünya İsrail İranı vurdu

İsrail Suriye’de İran’ı vurdu

İsrail İran’ı vurdu

ABD’nin Esed’i bombaladığı günün gecesinde Suriye’deki İran kampı da vuruldu. Halep’in güneydoğusundaki Asan Dağı’ndaki kampta en az 20 İran askerinin öldüğü belirtiliyor. Kampı vuran uçakların kimliği belirsiz kalsa da yerel kaynaklar İsrail’i işaret etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Halep'in güneydoğusundaki Asan Dağı'nda bulunan İran kampı, kimliği belirsiz savaş uçaklarınca vuruldu.
Halep'in güneydoğusundaki Asan Dağı'nda bulunan İran kampı, kimliği belirsiz savaş uçaklarınca vuruldu.

Suriye'de Şam, Dera, Humus'ta çeşitli noktaların vurulduğu ABD-Fransa-İngiltere ortak operasyonunun ardından önceki gece doğrudan İran kampına yönelik bir saldırı daha gerçekleşti.

Halep'in güneydoğusundaki Asan Dağı'nda bulunan İran kampı, kimliği belirsiz savaş uçaklarınca vuruldu. Yerel kaynaklar, bölgeye yönelik ani bombardımanın İsrail uçaklarınca yapıldığını iddia ediyor. Suriye'deki en büyük askeri garnizonlardan biri olan Asan bölgesini uzun bir süredir İranlı asker ve milisler kullanıyor.

Şiddetli patlamaların sonuçlarına ilişkin Asan Dağı'ndaki kamptan sağlık bir bilgi alınamadı ancak en az 20 İran askerinin öldürüldüğü belirtiliyor. Patlama sonrasında olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Pentagon öncülüğünde 14 Nisan sabahı yapılan operasyonda atılan füzelerin hedefi de çoğunlukla İranlıların kullandığı kamplar olmuştu. Bu arada ABD medyası, Pentagon tarafından vurulan 3 askeri tesisinin uygu görüntülerini yayınladı.

Fotoğraflarda çeşitli tesislerin bombardıman öncesi ve sonrasındaki halleri görülüyor. Suriye'de en az 15 bölgeye 105 seyir füzesi atılmış, Rusya ve Esed tarafı bunların çoğunu havada imha ettiklerini iddia etmiş ancak bu söylem Pentagon yetkililerince yalanlanmıştı.

Somali’den
BAE’ye taviz yok
DÜNYA
Somali’den BAE’ye taviz yok

Birden zulmü hatırladılar
GÜNDEM
Birden zulmü hatırladılar

Akdeniz’de teyakkuz
GÜNDEM
Akdeniz’de teyakkuz

Bu bedelli herkesi mutlu etti
Gündem

Bu bedelli herkesi mutlu etti

Milyonlarca kişinin beklediği ‘bedelli askerlik’ düzenlemesi herkesi mutlu edecek formülle geldi. Ücret, herkesin ödeyebilmesi için 15 bin lira olarak belirlendi. Yaş sınırı 25 oldu, bedelliye başvuranlar 28 günlük askerlik yapacak. Askere gideceklerin sayısı 5,5 milyona ulaştığı için ‘en ucuz bedelli’ye rekor başvuru olması bekleniyor.
Aref'in tedavisi sürüyor
Hayat

Aref'in tedavisi sürüyor

Kobra yılanı tarafından sokulan ve akşam saatlerinde özel bir uçakla Mısır’a getirilen illüzyonist Aref, olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aref, bir Suriyeli tarafından kendisine verilen bir gözü kör, hasta ve yaralı, nadir rastlanan bir yılan tarafından sokulduğunu söyledi. Çok hareketsiz duran, öldüğünü zannettiği yılanı, bakımı için kafesinden çıkardığını ve yıkadığını anlatan Aref, kafesine geri koyduğu sırada sağ kolundan ısırıldığını belirtti.
BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak
Teknoloji

BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak

BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesi ile birbirinden farklı teknolojik ürünleri bir arada satışa sunmaya hazırlanıyor. Yine piyasa fiyatının altında çok altında satışa sunacağı ürünler arasında ALFA 110A Windows diz üstü bilgisayar, Xiaomi Mi Band 2 akıllı bileklik, Trust 12.500 mAh taşınabilir power bank, Mikodo radyolu müzik kutusu, Trust mikrofonlu oyuncu kulaklığı, Trust klavye, fare ve YouTube tripodlu mikrofon yer alıyor. Söz konusu teknolojik ürünlerin haricinde BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesinde uygun fiyatlı diğer ürünlerini de listeliyor. İşte 27 Temmuz BİM aktüel ürünler listesinde yer alan diğer ürünler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.