Dünya İsrail yine haince saldırıyor

İsrail yine haince saldırıyor

Günlerdir Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleriyle gündeme gelen İsrail, bugün de Filistinlileri Mescid-i Aksa'ya almadı. Mescide gitmeye çalışan kadınlara saldıran İsrail güvenlik güçlerinin görüntüleri tepki topluyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İsrail yine haince saldırıyor
Yahudiler için yılbaşına denk gelen günlerde İsrail güvenlik güçleri, Mescid-i Aksa'ya Yahudi yerleşimcileri alırken, Filistinlilere insanlık dışı muamalede bulunmaya devam ediyor. Günlerdir gerginliğin tırmandığı Kudüs şehrinde, İsrail askerleri Müslüman kadınların Mescid-i Aksa'ya girişini sert bir şekilde engelledi. İsrail askerlerinin kadınlara saldırdığı görüntüler tepki topluyor.

Öte yandan, İsrail polisi dün 39 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail Gazze Şeridi yakınına füze bataryasını konuşlandırdı

İsrail ordusunun, Kudüs ve Mescid-i Aksa'da gerginliğin artması nedeniyle, Demir Kubbe hava savunma sistemine ait bir bataryayı Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelere konuşlandırdığı belirtildi.

İsrail ordu radyosunda yer alan açıklamada, hava kuvvetlerinin herhangi bir acil durum beklentisiyle Gazze Şeridi'ne komşu Netivot Yahudi yerleşim birimine Demir Kubbe hava savunma sistemine ait bir bataryayı yerleştirdiği belirtildi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.