Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya May ve Stoltenberg Rusya ile Çini görüştü
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

May ve Stoltenberg Rusya ile Çin'i görüştü

İngiltere Başbakanı May ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg yaptığı telefon görüimesinde "Rusya'nın saldırganlığı ve Çin kaynaklı siber tehditler dahil ittifakın karşı kaşıya olduğu bazı güvenlik zorluklarını da ele aldı. Başbakan, NATO'nun bu alanlara yoğunlaşmasını memnuniyetle karşılayıp, İngiltere'nin bunlara ilişkin uzmanlığını NATO ile paylaşmayı teklif etti" ele aldı.

Haber Merkezi AA
İngiltere Başbakanı Theresa May ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg
İngiltere Başbakanı Theresa May ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg

İngiltere Başbakanı Theresa May ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rus saldırganlığı ve Çin kaynaklı siber tehditlerin de aralarında bulunduğu güvenlik konularını görüştü.

İngiltere Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, May ve Stoltenberg Londra'da bir araya geldi. Öncelikle aralık ayında Londra'da yapılacak NATO Zirvesi'ni ele alan ikili, 21. yüzyıl tehditlerine hazır olmak ve halkı korumak için İttifakın ortak güvenliğe yatırım yapmasının önemini vurguladı.

May ve Stoltenberg, müttefiklerin son yıllarda savunma harcamalarını artırma taahhütlerini yerine getirmede gösterdiği ilerlemeyi memnuniyetle karşılayarak, bu ivmeyi sürdürmenin ve ittifak üyelerini katkılarını artırmaya teşvik etmenin önemi konusunda mutabık kaldı.

Güvenlik zorlukları ele alındı

Açıklamada ayrıca "(May ve Stoltenberg) Rusya'nın saldırganlığı ve Çin kaynaklı siber tehditler dahil ittifakın karşı kaşıya olduğu bazı güvenlik zorluklarını da ele aldı. Başbakan, NATO'nun bu alanlara yoğunlaşmasını memnuniyetle karşılayıp, İngiltere'nin bunlara ilişkin uzmanlığını NATO ile paylaşmayı teklif etti." ifadesine yer verildi.

Bunlara ek olarak, May ve Stoltenberg, özellikle Irak ve Afganistan'da NATO'nun terörle mücadeledeki rolünün önemini vurguladı.

ABD'nin SDG yüzsüzlüğü: Teröristlere eğitim devam ediyor
DÜNYA
ABD'nin SDG yüzsüzlüğü: Teröristlere eğitim devam ediyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.