DünyaRiyad yönetimi Abbasa baskı yapmadı

'Riyad yönetimi Abbas'a baskı yapmadı'

Suudi Arabistan'ın Filistin yönetimine bugüne kadar herhangi bir baskı yapmadığını ve Filistin'in kararlarına saygı duyduğunu söyleyen Filistin Kurtuluş Örgütü İcra Komitesi Üyesi Ahmed Mecdelani, "Riyad yönetimi, barış sürecine ilişkin ABD planını kabul etmesi için Abbas'a herhangi bir baskı yapmadı."dedi.

Haber MerkeziAA
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a Filistin-İsrail barış müzakereleri kapsamında, "ABD planını kabul etmesi" yönünde Suudi Arabistan tarafından herhangi bir baskı yapılmadığını açıkladı.

FKÖ İcra Komitesi üyesi Ahmed Mecdelani yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın Filistin yönetimine bugüne kadar herhangi bir baskı yapmadığını ve Filistin'in kararlarına saygı duyduğunu belirterek, "Riyad yönetimi, barış sürecine ilişkin ABD planını kabul etmesi için Abbas'a herhangi bir baskı yapmadı." dedi.

Mecdelani, İsrail-Filistin sorununun çözümü kapsamında herhangi bir plan, fikir ya da görüşün Washington yönetimi tarafından henüz sunulmadığına dikkati çekerek, "ABD, bir plan sunarsa bunu inceler, Filistin halkının taleplerini karşılıyorsa kabul ederiz." ifadelerini kullandı.

REKLAM

İngiliz "Times" gazetesi, İsrail kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan "ya ABD Başkanı Donald Trump'ın sunduğu herhangi bir teklifi kabul etmesi ya da istifa etmesini" istediğini iddia etmişti.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri İsrail'in, "1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi" nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu
Spor

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu

Süper Lig'in lideri Başakşehir, Bayern Münih'le Beşiktaş arasında oynanacak mücadele öncesinde dikkati çeken bir paylaşımda bulundu.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…