Dünya Trump Ticaret konusunda ABnin düşman olduğunu düşünüyorum

ABD Başkanı Donald Trump: Ticaret konusunda AB'nin düşman olduğunu düşünüyorum ​

Trump: Ticaret konusunda AB'nin düşman olduğunu düşünüyorum

ABD Başkanı Trump, çok düşmanlarının olduğunu belirterek "Ticarette bize yaptıkları konusunda Avrupa Birliği'nin düşman olduğunu düşünüyorum. Şimdi Avrupa Birliği'nden beklemezsiniz ama düşmanlar" dedi.

Haber Merkezi AA
Arşiv: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump
Arşiv: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere gittiği Finlandiya'nın başkenti Helsinki ziyareti öncesinde CBS televizyonunda açıklamalarda bulundu.

Trump, "Bizim çok düşmanımız var. Ticarette bize yaptıkları konusunda Avrupa Birliği'nin düşman olduğunu düşünüyorum. Şimdi Avrupa Birliği'nden beklemezsiniz ama düşmanlar" şeklinde konuştu.

Çin'i, ekonomik olarak Rusya'yı da çeşitli şekillerde "düşman" olarak tanımlayan Trump, "Ama bu onların kötü olduğu anlamına gelmiyor. Hiçbir şey demek değil. Onların rekabetçi olduğu anlamına geliyor." dedi.

Avrupa'yı neden düşman listesinin başına koyduğu sorulması üzerine Trump, Avrupa'yı da diğerleri ile zikrettiğini, Avrupa ülkelerinin ABD'den nemalandığını ancak bu ülkelerin bir çoğunun NATO kapsamında taahhütlerini yerine getirmediğini savundu.

Trump geçen hafta NATO Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'deydi. Daha sonra Londra'ya temaslarda bulunan Trump bugün Helsinki'de Putin ile görüşecek.

Bir paket daha!
GÜNDEM
Bir paket daha!

HAYAT
NSU davası: Almanya’nın utanç günü

Eren’in
intikamı
alındı
GÜNDEM
Eren’in intikamı alındı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.