Dünya Venezuela 20 bin Suriyeliyi bekliyor

Venezuela 20 bin Suriyeliyi bekliyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ülkesinin 20 bin Suriyeli mülteciyi kabul etmeye hazır olduğunu söyledi. Arap toplumuna da çağrıda bulunan Maduro bu savaşı sona erdirmek için Arap ülkelerinin daha fazla aktif olmasını istedi.

Haber Merkezi DHA
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ülkesinin 20 bin Suriyeli mülteciyi kabul etmeye hazır olduğunu söyledi.

Devlet Başkanı Maduro bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye halkının yaşadığı dramdan büyük acı duyduğunu vurgulayarak kabine toplantısında bu durumu ele aldıklarını ve Venezuela'nın 20 bin Suriyeliye ev sahipliği yapacağını belirtti.

Arap toplumuna da bir çağrıda bulunan Maduro bu savaşı sona erdirmek için Arap ülkelerinin daha fazla aktif olmasını istedi.Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro "Suriyeli kardeşlerimin bu bereketli topraklara yerleşerek barış ve huzur içinde yaşamasını istiyorum. Bizimle Venezuela'yı beraber kalkındıralım. Burada sevgi şarkıları söylesinler" diye konuştu.

Arjantin, Uruguay ve Brezilya ile birlikte Venezuela'nın da mülteciler için kapısını açması sonrası Güney Amerika'nın Avrupa'dan sonra en fazla Suriyeliyi barındıran kıta olduğu hatırlatıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.