|

E Okul sınav tarihleri öğrenme sayfası - MEB e Okul VBS girişi

E Okul sınav tarihleri öğrenme sayfasını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında veliler, öğrenciler ve yöneticiler için geliştirilen e Okul sistemi üzerinden eğitim ile ilgili bir çok işlem yapılabiliyor. Özellikle öğrenciler ve veliler sınav tarihlerini, devamsızlık bilgisini, ders programını ve öğrencinin aldığı belgeler gibi bir çok detayı görebiliyorlar. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi yaparak bu işlemleri gerçekleştirmek için haberimizin devamına bakabilirsiniz.

Yeni Şafak
19:58 - 7/02/2017 Salı
Güncelleme: 20:17 - 7/02/2017 Salı
Diğer
E Okul giriş ve sınav tarihleri sayfası
E Okul giriş ve sınav tarihleri sayfası

E okul sınav tarihlerini öğrenmek için hemen tıkla. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında geliştirilen E Okul sisteminden öğrenciler, veliler, öğretmen ve yöneticiler faydalanabiliyor. Bir çok işlemin yer aldığı E okul sisteminde en çok kullanılanlar ise velilerin, çocukları hakkında merak ettiği, not bilgileri, devamsızlık bilgisi, ders programı, sınav tarihleri ve nakil bilgileri gibi tüm detayları görebileceği sayfayı sizlerle paylaşıyoruz. E okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi ile öğrencinin eğitim durumu ile ilgili detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

e-Okul girişi nasıl yapılır?


e-Okul

girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki 'öğrenci kimlik no' , 'Öğrenci okul no' ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından

e-okul

öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.e-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?


e-Okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bkanalığı sunucularına girilmektedir.e-Okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.e-Okul şifre alma işlemleri neler?


e-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.e-Okull veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.Veliler bu şekilde e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere ulaşabilirler;Devamsızlık durumu,Sınav, proje ve davranış notları,Takdir, teşekkür belgesi gibi belgelerin bilgisi,Gelişim raporları, PYBS sınav bilgileri, nakil bilgileri,Karne notları.E Okul sınav tarihleri öğrenme sayfasını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında veliler, öğrenciler ve yöneticiler için geliştirilen e Okul sistemi üzerinden eğitim ile ilgili bir çok işlem yapılabiliyor. Özellikle öğrenciler ve veliler sınav tarihlerini, devamsızlık bilgisini, ders programını ve öğrencinin aldığı belgeler gibi bir çok detayı görebiliyorlar. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi yaparak bu işlemleri gerçekleştirmek için haberimizin devamına bakabilirsiniz.


#E okul
#MEB
#E okul vbs giriş
#Eokul sınav tarihleri
7 yıl önce
default-profile-img