Ekonomi Milyonlarca emekliye ikinci ikramiye geliyor

Kurban bayramında emekliye ikramiye verilecek mi?

Milyonlarca emekliye ikinci ikramiye geliyor

Haziran’da bin liralık ilk ikramiyelerini alan emeklilerin yaz kazancı sürecek. Temmuz zammı ile maaşları artan emekliler, Ağustos’ta da ikinci bin liralık ikramiyelerini alacak. Biner liralık ikinci ikramiyeler 17 Ağustos'a kadar hesaplara yatırılmış olacak.

Haber Merkezi Diğer
17 Ağustos'a kadar milyonlarca emeklinin hesaplarına ikinci bayram ikramiyesi yatırılacak.
17 Ağustos'a kadar milyonlarca emeklinin hesaplarına ikinci bayram ikramiyesi yatırılacak.

12.3 milyon emekli, bayram ikramiyeleri ve zam ile yazı kazançlı geçiriyor. Haziran'da bin lira tutarındaki ilk bayram ikramiyelerini alan emekliler, bu ayda rekor Temmuz zammının sevincini yaşıyor.

Önümüzdeki ayda emeklileri ikinci bayram ikramiyesi bekliyor. Yazı kazançlı geçiren SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri, ilk bin liralık bayram ikramiyelerini 7-8 Haziran'da cebine koydu.
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ayrıca Haziran'da maaşları da erken ödendi, böylece milyonlarca kişi bayrama maaşları cebinde girdi. Tüm emekliler, Temmuz'da da zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar yani yüzde 9.17 zam yapıldı.

Memur emeklilerinin maaşlarına ise yüzde 3.5 zam + yüzde 5.17 enflasyon farkı yansıtılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz'da, aylık ödeme günlerinde yeni maaşlarına kavuşacak. Memur emeklileri ise Temmuz ayının 1'i ile 5'i arasında maaşlarını aldıkları için önümdeki günlerde zam farklarını alacak.

17 AĞUSTOS'A KADAR HESAPLARDA

Takvim'in haberine göre; Ağustos ayında ise emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, Ağustos'un 17'sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.

REKLAM

Silivri TOKİ'de hak sahipleri belirlendi
EKONOMİ
Silivri TOKİ'de hak sahipleri belirlendi

Mahkemeden Booking kararı: Talepleri reddedildi
EKONOMİ
Mahkemeden Booking kararı: Talepleri reddedildi

Tesla ABD dışı ilk fabrikasını Şanghay'da açacak
EKONOMİ
Tesla ABD dışı ilk fabrikasını Şanghay'da açacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.