Ekonomi Bakandan poşet uygulamasına ilişkin yeni açıklama Ücretsiz olacak

Eczanelerdeki poşetler ücretsiz olacak

Bakan'dan poşet uygulamasına ilişkin yeni açıklama: Ücretsiz olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, poşetlerin ücretle satışı ile ilgili olarak Eczacılar Odası ile Bakanlık arasında bir çalışması yürütüldüğünü ve poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esasların yayınlanacağını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Eczanelerde verilen poşetler ücretsiz olacak
Eczanelerde verilen poşetler ücretsiz olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, eczanelerde poşet kullanımına ilişkin açıklama yaptı.

Kurum şunları kaydetti:

"Eczacılar odasıyla Bakanlığımız arasında bu konuda bir çalışması yürütülüyor. 15'e 25 poşet boyutlarında mikronunu da inceliyoruz, 0,15 mikronun altındaki poşetlerimiz ücretsiz. Vatandaşımızın sağlığı söz konusu. O yüzden eczanede verilen bu ölçülerdeki poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esaslarımızı yayınlayacağız" dedi.

ECZACILAR MUAF TUTULMAK İSTİYOR

Marketlerde 1 Ocak'tan itibaren ücretli poşet uygulaması başlatılmıştı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, "İlacın hijyen ortamının son kullanıcıya kadar korunmasını sağlamak için bu uygulamadan, İngiltere'deki gibi Türkiye'de de eczaneler muaf tutulmalı" açıklaması yapmıştı.

Gram altın 16 yılın rekorunu kırdı
EKONOMİ
Gram altın 16 yılın rekorunu kırdı

3 milyon borçluya iki ay ek süre
EKONOMİ
3 milyon borçluya iki ay ek süre

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.