Ekonomi Suriyeli iş adamlarındanŞanlıurfaya fabrika

Suriyeli iş adamlarından Şanlıurfa’ya fabrika

Suriyeli iş adamları, Şanlıurfa’da 10 ayrı fabrika kuracak. Üretim ve istihdama katkı verecek girişim için Şanlıurfa Valiliği arsa tahsis etti. 80 milyon dolarlık yatırımla kurulacak fabrikalar bin 500’den fazla kişiye istihdam sağlayacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Halit Babilli - Abdullah Erin
Halit Babilli - Abdullah Erin

Suriyeli İşadamları ve Girişimciler Derneği (SİAD), Şanlıurfa’ya 10 ayrı fabrika kuracak. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde ayakkabı, plastik ambalaj, inşaat malzemeleri, triko, tekstil ve geri dönüşüm gibi farklı alanlarda 10 ayrı fabrika kurmayı amaçlayan SİAD ile Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasındaki arsa tahsis protokolü imzalandı.

TİCARETTEN ÖTE GİRİŞİM

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, imza töreninde yaptığı konuşmada, kentte bir yıldır görev yaptığını ve kentte istihdamın artması için bütün imkanların kullanıldığını belirtti. Fabrikaların kurulması için SİAD üyeleriyle 6 ay önce görüştüklerini belirten Erin, “Bu, ticari iş olmakla birlikte hem Suriyeli kardeşlerimize hem de Şanlıurfalı insanlarımıza hem istihdam hem de üretim anlamında büyük katkısı olacak büyük bir girişim ve yatırımdır” dedi.

KAPIMIZ HEP AÇIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriyeli kardeşlerimizle ilgili tavrını ve düşüncesinin arkasında olduklarını ifade eden Erin, “Suriyeli kardeşlerimizin içinde bulundukları durumu gönülden ve kalben hissediyoruz ve yaşıyoruz. O kardeşlerimizin tamamının kendilerini güven içinde hissedeceği güne kadar hiçbir zaman bu azalmadı ve azalmayacak. Suriyeli kardeşlerimize her zaman gönlümüzü ve kapılarımızı açtık. Bunu yapmanın maliyeti hiçbir zaman gündemimizde olmadı” dedi.

  • Arsa tahsisi protokolü imzalandı
  • Şanlıurfa’da Suriyeli İşadamları ve Girişimciler Derneği (SİAD) tarafından 10 ayrı fabrika kurulacağı bildirildi. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde ayakkabı, plastik ambalaj, inşaat malzemeleri, triko, tekstil ve geri dönüşüm gibi farklı alanlarda 10 ayrı fabrika için arsa tahsis protokolü, Gaziantep SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Khaled Bablli ile Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından imzalandı. İmza törenine Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Şanlıurfa OSB Müdürü Yunus Emre Aksu ve dernek üyesi iş adamları katıldı.

1540 KİŞİYE İŞ SAĞLAYACAK

Gaziantep SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halit Babilli de 6 ay önce görüştükleri konuyu bugün gerçeğe dönüştüren protokolü imzalama aşamasına geldiklerini belirterek, “Siz size düşeni yaptınız, bize gönüllerinizi ve kapılarınızı açtınız. Biz de üzerimize düşeni yapacağız” ifadelerini kullandı. 10 yatırımcı şirketin Şanlıurfa’da yapacağı toplam yatırım tutarı 80 milyon lirayı bulacağını belirten Babilli, “Ayakkabı imalatı sektöründe 3, inşaat malzemeleri sektöründe 1, poşet üretimi 1, triko üretimi 1, plastik ambalaj 2, tekstil 1 ve geri dönüşüm 1 olmak üzere 10 ayrı yatırımda bin 540 kişi istihdam edilecek” diye konuştu.

REKLAM

Piyasaya
üç mesaj
EKONOMİ
Piyasaya üç mesaj

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.