Gündem 5 ile kuvvetli yağış uyarısı

Kuvvetli yağış uyarısı! Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Afyon hava durumu

5 ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojinin son dakika hava durumu tahminlerine göre bazı illere uyarısı yapıldı. Son tahminlere göre Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar'da kuvvetli yağış bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.
Kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Meteorolojinin son dakika hava durumu tahminlerine göre bazı illere kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Balıkesir'in kuzey ilçeleri ile Çanakkale çevrelerine kuvvetli yağış uyarısı

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, Balıkesir'in kuzey ilçeleri ( Bandırma, Gönen, Erdek ve Marmara) ile Çanakkale il merkezi ve Biga, Gelibolu, Lapseki, Çan, Yenice, Bayramiç ve Ezine ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

5 günlük Balıkesir hava durumu

5 günlük Çanakkale hava durumu

Eskişehir ve Kütahya

Öte yandan yapılan açıklamada, bugün öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Kütahya'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

5 günlük Eskişehir hava durumu

5 günlük Kütahya hava durumu

Ayrıca bugün Afyonkarahisar'da da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

5 günlük Afyonkarahisar hava durumu

Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı da vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.