Gündem Bartın açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisi battı 3 ölü

Bartın açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisi battı: 3 ölü

Bartın İnkumu açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisi battı. Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin son durumu paylaşan Bartın Valisi Sinan Güner, "6 mürettebatı sağ olarak bota aldık. Ölen 3 kişiden birinin cesedine ulaştık. Diğer 3 mürettebatın da kayalıkların olduğu bölgede hareketsiz görüldüğü ihbarı var. Bunlara da karadan ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Haber Merkezi AA
Mürettebatın kurtarılması için çalışmalar sürüyor.
Mürettebatın kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Bartın İnkumu açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisi battı.

Bartın Valisi Sinan Güner, yaptığı açıklamada üç filikada 15'e yakın mürettebatın mahsur kaldığını belirterek, "15 kişi 3 filikaya binerek kurtuldu ancak hava şartlarının kötü olması nedeniyle filikalar sürükleniyor. Şu anda bir ölü veya filikaların battığına dair bir haber yok. Hava şartları kötü, kurtarma ekipleri de çıkmakta zorlanıyor" dedi.

Arama çalışmalarının başlamasının ardından 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. 6 mürettebat ise kurtarıldı.

Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin son durumu paylaşan Bartın Valisi Sinan Güner, "6 mürettebatı sağ olarak bota aldık. Ölen 3 kişiden birinin cesedine ulaştık. Diğer 3 mürettebatın da kayalıkların olduğu bölgede hareketsiz görüldüğü ihbarı var. Bunlara da karadan ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Bölgede Sahil Güvenlik ve AFAD ekipleri kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Bartın'da batan gemi için Deniz Kuvvetleri fırkateyn görevlendirdi
GÜNDEM
Bartın'da batan gemi için Deniz Kuvvetleri fırkateyn görevlendirdi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.