Gündem Bir dokunuşlaçifte mutluluk

Bir dokunuşla çifte mutluluk

Savaş ve açlığın kol gezdiği coğrafyalarda anne çocuk sağlığını korumak için çalışmalar yürüten Yeryüzü Doktorları, ‘Doğmak En Temel Hak’ projesiyle binlerce yaşama dokundu. Başkan Yahyahan Güney, “Bir kişinin hayatına dokunuyorsunuz, iki kişilik bir mucize olarak karşınıza çıkıyor” dedi.

Aybike Eroğlu Yeni Şafak
‘Doğmak En Temel Hak’ projesiyle binlerce yaşama dokundu.
‘Doğmak En Temel Hak’ projesiyle binlerce yaşama dokundu.

Yeryüzü Doktorları, dünyanın dört bir yanında anne-bebek sağlığını korumak için çalışıyor. Yeryüzü Doktorları Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, özellikle savaş ve açlığın kol gezdiği coğrafyalarda çalışma yaptıklarını anlattı. Güney, "Yaptığımız çalışmalar sonucu engelliler, yaşlılar, kadınlar ve çocuklar gibi bazı grupların oldukça kırılgan olduğunu fark ettik. Daha az bir bütçeyle daha fazla etkinin hamileler ve yeni doğanlar üzerine yapılabileceğini gördük. 'Doğmak En Temel Hak Projesi' bu bilinçle hayata geçti" şeklinde konuştu.

Yahyahan Güney

ONLARCA DOĞUM

Projenin kendisini çok heyecanlandırdığını anlatan Güney, “Bir kişinin hayatına dokunuyorsunuz, o iki kişilik bir mucize olarak karşınıza çıkıyor. Bu hayat kurtarmanın ötesinde bir his” şeklinde konuştu. Kampanya kapsamında Suriye’de Azez iline bağlı Soran beldesindeki klinikte 46 doğum ve 3 binden fazla muayene yapıldığını anlatan Güney, Somali’de Mogadişu’da bulunan klinikte ise 84 doğum ve 3 binden fazla muayene gerçekleştirildiğini aktardı. Sınır ötesindeki en büyük kaybın doğum sağlığı olduğunu anlatan Güney, "Nijer’de bulunduğumuz bir dönemde, doğum yapmış kadınlar ile bebeklerin, hastane koridorunda yere serilen bez üstünde yattıklarını gördük" dedi.

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.