|

Cumhuriyet'ten çirkin başlık

Cumhuriyet gazetesi, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in içinde bulunduğu makam aracına kamyon çarpması sonucu hayatını kaybettiği feci kaza için skandal ifadeler kullandı. "İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti" başlığını kullanan Cumhuriyet'in çirkin başlığı tepki çekti.

Yeni Şafak
13:23 - 10/05/2017 Çarşamba
Güncelleme: 16:22 - 10/05/2017 Çarşamba
Yeni Şafak
Cumhuriyet gazetesi, internet sitesi ve sosyal medya hesabı üzerinden acı olay için 'kamyon biçti' başlığını attı.
Cumhuriyet gazetesi, internet sitesi ve sosyal medya hesabı üzerinden acı olay için 'kamyon biçti' başlığını attı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içinde olduğu makam aracına kamyon çarptı. Kazada, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförünün öldüğü belirlenirken, bir korumasının ise ağır yaralandığı öğrenildi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi yönlendirilirken, Denizli Valisi’nin de olay yerinde inceleme yaptığı öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesi ise feci kazaya dair haberinde skandal bir başlık kullandı. Cumhuriyet, haberi "İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti" ifadeleriyle yayına aldı.


Twitter'dan paylaştı

Cumhuriyet, resmi Twitter hesabı üzerinden de kaza haberini aynı başlıkla takipçilerine duyurdu. Söz konusu tweette de "İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti" ifadesi yer aldı.Cumhuriyet'in FETÖ iddianamesine işaret ederek kullandığı 'kamyon biçti' ifadeleri suikast mesajı olarak yorumlandı. Cumhuriyet'in FETÖ davalarını yürüten savcılara işaret ederek, feci olayı korkunç ifadelerle paylaşması dikkatleri çekti.

Tepkiler üzerine sildi

Sosyal medya üzerinden binlerce kullanıcı Cumhuriyet'in feci kaza sonucu 'biçti' ifadesine sert tepki gösterdi. Cumhuriyet gelen yoğun tepkiler üzerine internet sayfasındaki haberi ve Twitter'daki paylaşımını kaldırdı.


#Denizli
#Mustafa Alper
#Cumhuriyet gazetesi
7 yıl önce