Gündem Devlet Bahçeli HDPnin kapatılması namus borcudur

Devlet Bahçeli: HDP'nin kapatılması namus borcudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin kapatılmasının namus borcu olduğunu söyledi. Yargıtay'ın HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden dava açmasını değerlendiren Bahçeli, "Bu bölücü partinin tüm organları suç işledi. Anayasa Mahkemesi'nin ikinci kez iade seçeneği kalmamıştır. HDP'nin kapatılması artık hukukun konusudur. Açılmamak üzere kapatılmalıdır. Terörizmin siyaset ayağıdır" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Devlet Bahçeli: HDPnin kapatılması namus borcudur
Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Marmara'daki müsilaj sorunu

Bir çevre felaketiyle karşı karşıyayız. Bize düşen çevre duyarlılığını tesis etmektir. Marmara Denizi'ne akan derelerin ıslahını yapmalıyız. Kıyı planlaması ve yönetim sistemi uygulanmalı. Siyasi partilere düşen bu meseleyi siyasi rant için kullanmamaktır. Sabır ve sağduyu lazım. Marmara'yı temizleme seferberliğini destekliyoruz. Alınacak tedbir ve uygulamaların her zaman yanında olacağız.

İlkeli muhalefet çağrısı

Zillet ittifakının asıl ve yedek kadrosunu teşkil eden siyasi partilerin başkanlarının iddiaları yüz kızartıcıdır. Herkesi ilkeli muhalefet anlayışına davet ediyoruz. İktidar ve muhalefet arasındaki münasebet şuursuz bir çekişme, dalaşma halinde soysuzlaşırsa demokratik rejimin atisi yoktur. Siyaset bir savaş hali değildir.

Devlet Bahçeli: Ülkemizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı bile düşürmeye hazırdır
OYNAT 01:19
Devlet Bahçeli: Ülkemizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı bile düşürmeye hazırdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. MHP Genel Başkanı Bahçeli 'Maalesef bugün en büyük sorun siyasetin kendi içerisindeki açmazlar, sancılı travmalardır. Nitekim zillet ittifakı siyasetini Türkiye'ye karşı konuşlandırmıştır. Köksüz ve kişiliksiz bir muhalefetle karşı karşıyayız. Ülkemizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı bile düşürmeye hazırdır' dedi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışması

Yeminli Türk düşmanlarına sözcülük yapan muhalefet anlayışı karşımızdadır. Muhalefet vatanı bile düşürmeye hazırdır. CHP ile İP'in gizli ortağı HDP, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda ortak aday çıkarmanın ciddi seçenek olduğunu açıkladı. HDP, CHP ile İP'i çoktan kafeslemiştir. HDP'nin CHP ve İP'i karara zorlaması iyice yoğunlaştı. Şu an kamuoyunu hazırlama peşindeler.

HDP'ye kapatma davası

Bu bölücü partinin tüm organları suç işledi ve suç işlemi teşvik-tahrik etti. Anayasa Mahkemesi'nin ikinci kez iade seçeneği kalmamıştır. HDP'nin kapatılması artık hukukun konusudur. Açılmamak üzere kapatılmalıdır. Terörizmin siyaset ayağıdır. Kapatılması AYM'nin namus borcudur. Yüreği Türk milleti ile bir olmayan parti görünümlü bu bölücü örgütün TBMM'de bulunması hak mıdır?

Devlet Bahçeli'den HDP açıklaması: Bu kanlı ve karanlık sayfa açılmamak üzere kapatılmalıdır
OYNAT 01:41
Devlet Bahçeli'den HDP açıklaması: Bu kanlı ve karanlık sayfa açılmamak üzere kapatılmalıdır
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin kapatılmasıyla ilgili olarak 'HDP'nin kapatılması artık hukukun konusudur. Bu kanlı ve karanlık sayfa açılmamak üzere kapatılmalıdır' ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık'ın kalkışma çağrısı

Türkiye devleti katil olsaydı bulunduğun yer mezarlık olurdu. Dokunulmazlığı kaldırılıp yargıya teslim edilmeli. Yeri Meclis değil demir parmaklıklardır. Bu aşağılık tiplere tahammül edemeyiz. Bu bölücünün layık olduğu yer demir parmaklıklar arkasıdır. Dokunulmazlığını kaldırıp adalete teslim etmeyecek miyiz?

Devlet Bahçeli'den kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a: Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil mezarlık olurdu
OYNAT 01:00
Devlet Bahçeli'den kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a: Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil mezarlık olurdu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında partililere hitap etti. TİP'li bir vekilin ''Bu devlet katil. Bu devleti yıkmamız gerekiyor' sözlerini sert bir dille eleştiren Bahçeli 'Devlete katil diyen bu soysuz, devletin her imkanından faydalanıp hazinesinden maaşını alıyor. Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TMBB değil mezarlık olurdu' şeklinde konuştu.

Mahmur'a MİT operasyonu

PKK'nın Mahmur sorumlusu öldürüldü. ABD büyükelçisini rahatsız etmiş, doğru yoldayız. CENTCOM'un sıhhiye desteği korkunç bir çarpıklıktır. Cumhurbaşkanı, yanlıştan dönülmesi için Biden ile görüşmesinde gerekli mesajı verecektir. Türkiye, 2023'e terör belasını yenmiş olarak ulaşacak.

Karadeniz'de doğal gaz keşfi

Ziyadesiyle memnuniyet duyuyoruz. Milletimize hayırlı olsun.

Bahçeli'den Ahmet Şık'a 'katil devlet' cevabı: Bulunduğun yer mezarlık olurdu
GÜNDEM
Bahçeli'den Ahmet Şık'a 'katil devlet' cevabı: Bulunduğun yer mezarlık olurdu
Babasının dövdüğü minik Elif hayata tutunamadı: Şiddetin gerekçesi 'pes' dedirtti!
Gündem

Babasının dövdüğü minik Elif hayata tutunamadı: Şiddetin gerekçesi 'pes' dedirtti!

Gaziantep'te babası Mehmet Yılmaz’ın (30) dövdüğü bir buçuk yaşındaki Elif Hazal Yılmaz, tedavi gördüğü hastanede 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Gözaltına alınan ve ifadesinde

'yemek yemediği için' yumruk attığını öne süren baba Mehmet Yılmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '10 büyükelçi' talimatı: İstenmeyen adam ilan edilecekler
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '10 büyükelçi' talimatı: İstenmeyen adam ilan edilecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Osman Kavala'nın tutukluluğunun sona ermesi için çağrı yapan 10 büyükelçiye 'Bu ne terbiyesizliktir' diyerek tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığına talimat verdiğini duyuran Erdoğan, "On büyükelçi bir an önce istenmeyen adam ilan edilecek" ifadelerini kullandı.
Avrupa'da krize neden oldu Türkiye'de de 100 bin açık var: Bu meslek artık itibar görmeli
Gündem

Avrupa'da krize neden oldu Türkiye'de de 100 bin açık var: Bu meslek artık itibar görmeli

Dünya’nın dört bir yanında kriz haline gelen ve marketlerdeki rafların boş kalmasına kadar uzanan şoför eksikliği için, Türkiye’den binlerce kişi şoför olabilmek için yurt dışına gitmek için müracaat ediyor. Ülke içinde 100 bin şoför açığının kapanması için meslek liselerini işaret eden Düzce Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, yurt dışına çıkışların artmasının ciddi sıkıntı yaşatacağını iddia etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.