Gündem DünyaAnkarayakilitlendi

Dünya Ankara’ya kilitlendi

Genelkurmay Başkanı Akar, Amerikan ve Rus mevkidaşları Dunford ile Gerasimov’u bilgilendirdi. İki isim sonra kendi aralarında görüştü. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ise Çavuşoğlu’nu aradı. Güvenlik Konseyi üyeleri ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa'nın yanı sıra İran elçilik yetkililleri brifing için Dışişleri’ne çağrıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Zeytin Dalı Harekatı için dünya Ankara’ya kilitlendi
Genelkurmay Başkanı Akar, harekatı kuvvet komutanları ile birlikte yönetti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekatı’nı bizzat yönetti. Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’ndaki harekat merkezinde Akar’ın yanı sıra, Genelkurmay İkinci Başkanı Org. Ümit Dündar, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal da dakika dakika harekatı izledi. Harekatı gerçekleştiren Mehmetçiğe canlı olarak seslenen Akar, kardeş bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarma amaçlarına vurgu yaptı ve “Yolunuz bahtınız açık olsun” ifadesini kullandı.

Moskova: ABD
provoke etti
DÜNYA
Moskova: ABD provoke etti

Kilis'e 3 roket düştü
GÜNDEM
Kilis'e 3 roket düştü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.