Gündem Ege sahillerinde esnaf bayram yoğunluğundan memnun Marketlerde su kalmadı

Ege sahillerinde esnaf bayram yoğunluğundan memnun: Marketlerde su kalmadı

Ege'nin gözde turizm merkezleri, 9 günlük Kurban Bayramı’nda dolup taştı. Konaklama tesislerinin yüzde 100 doluluğa ulaştığı, nüfuslarının 4- 5 katı kalabalığı ağırlayan İzmir’in Çeşme, Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ile Aydın’ın Kuşadası ilçelerinde yerel yöneticiler de esnaf da memnun kaldı. Çiçek ve aksesuar satışı yapan Fikret Arda, "Ben hayatım boyunca böyle bir kalabalık görmedim. Su kesintileri oldu, trafik problemleri yaşandı. Ülkenin dört bir yanından misafir ağırladık. Marketlerde adeta su kalmadı" diye konuştu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Ege sahillerinde esnaf bayram yoğunluğundan memnun: Marketlerde su kalmadı
Ege sahillerinde esnaf bayram yoğunluğundan memnun kaldı.

Kurban Bayramı tatilinde İzmir’in Çeşme ilçesinde 40 bin olan nüfus, tatilcilerle birlikte yaklaşık 1 milyona ulaştı. Cadde, sokak ve plajlar hınca hınç doldu. Zaman zaman su kesintileri ve trafik yoğunluğunun yaşandığı ilçede hizmet veren kamu personeli sayısı arttırıldı. Bugün itibari ile tatilcilerin dönüşüyle birlikte yoğunluk azaldı. Bayram tatili kalabalığından memnun olsan esnaf, yapılan alışverişin koronavirüs nedeniyle uzun süredir kapalı olan dükkanlarına adeta can suyu olduğunu söyledi.

'CAN SUYU OLDU'

Dondurmacılık yapan Ahmet Bağcı, "Vatandaşlar Çeşme Alaçatımızı özlemiş. Çok şükür ki işlerimiz oldukça iyiydi. Bu yoğunluk bugün azaldı ama yaz boyunca yine de Çeşme'nin kalabalık olacağını düşünüyorum" dedi.

'MARKETLERDE SU KALMADI'

Çiçek ve aksesuar satışı yapan Fikret Arda, "Ben hayatım boyunca böyle bir kalabalık görmedim. Su kesintileri oldu, trafik problemleri yaşandı. Ülkenin dört bir yanından misafir ağırladık. Marketlerde adeta su kalmadı" diye konuştu.

BODRUM'DA YOĞUNLUK AZALDI

Muğla’nın Bodrum ilçesi de Kurban Bayramı’nda yoğun olan turizm merkezlerinden biri oldu. Nüfusu 4 kat artan Bodrum’da plajlar doldu. İlçede, alt yapıda ve elektrik-su dağıtımında zaman zaman sıkıntılar oldu, kesintiler yaşandı. Normal günlerde 300 belediye personelinin görev aldığı ilçede bu sayı bayramda 450’yı çıkarıldı.

VATANDAŞIN HUZURLU TATİL GEÇİRMESİ İÇİN ÇALIŞTIK’

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "İnsan sağlığını merkeze alan bir anlayışla ve 24 saat esasıyla, büyük bir dikkat ve hassasiyet içerisinde vatandaşlarımıza hizmet verdik. İlçemizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekiplerimizle, çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyük çaba sarf ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin huzurlu bir tatil geçirmelerini sağlamak için vardiyalı bir şekilde çalıştık. Vatandaşlarımız da çevre temizliğine dikkat ettiler, belediyemize destek oldular" dedi.

'BEKLENTİMİZİN ÜZERİNDE HAREKETLİLİK YAŞADIK'


İlçe esnafı, tatil yoğunluğunun işlerine yansıdığını ve pandemi döneminden sonra yaşadıkları hareketlilikten mutlu olduklarını dile getirdi. Restoran işletmecisi Koray Şirin, "Geçtiğimiz yıllara baktığımızda çok kalabalık ve beklentilerimizin üzerine iş hareketliliği yaşadık. Özellikle yerli turistlerin gelmesi ile birlikte Bodrum çok kalabalık ve dolu dolu bir bayram geçirdik. Esnaf iş yaptı ve yüzü güldü. Bundan sonraki süreçte kurallara uyup önlemleri devam ettirerek, özellikle de aşılama çalışmalarına hız vererek, Avrupa'dan daha çok turist gelmesini sağlayabiliriz" dedi.


Bayram süresince yerli müşterilerin Bodrum'u tercih etmeleri ile yoğun bir sezon geçirdiklerini belirten plaj işletmecisi Murat İşbilir ise 9 günlük hareketliliğin ilçede faaliyet gösteren birçok sektör çalışanını mutlu ettiğini ifade etti.


KUŞADASI'NDA ESNAF DA YÖNETİCİ DE MEMNUN


Aydın'ın Kuşadası ilçesine 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yerli turistlerin ilgisi yoğun oldu. Günübirlik gelenlerle birlikte nüfus 1,5 milyonu geçerken, turistik çarşı ve sokaklarda yaşanan hareketlilik esnafın yüzünü güldürdü.

Galatasaray çok 'Memnun'
SPOR
Galatasaray çok 'Memnun'

Çeşme'de bayram tatili yoğunluğu: Plajlar tıklım tıklım
GÜNDEM
Çeşme'de bayram tatili yoğunluğu: Plajlar tıklım tıklım

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.