Gündem Eski generale 10 yıl hapis

Eski generale 10 yıl hapis

15 Temmuz’da darbecilerin yayınladığı sözde atama listesinde ismi bulunan eski tuğgeneraller Celalettin Çoban ve Murat Yaygın ile eski tuğamiral Ercan İnceoğlu hakkında “anayasayı ihlal” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından açılan dava, dün karara bağlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Eski generale 10 yıl hapis​
Celalettin Çoban

ABDULLAH SARİCA

15 Temmuz’da darbecilerin yayınladığı sözde atama listesinde ismi bulunan eski tuğgeneraller Celalettin Çoban ve Murat Yaygın ile eski tuğamiral Ercan İnceoğlu hakkında “anayasayı ihlal” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından açılan dava, dün karara bağlandı. Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada heyet silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan Celalettin Çoban’a 10 yıl, Murat Yaygın’a 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verdi. Ercan İnceoğlu’nun tüm suçlardan beraatına hükmedildi.

Zor durumda kartı yutun: Hakim, savcı ve tüm personel fişlendi
GÜNDEM
Zor durumda kartı yutun: Hakim, savcı ve tüm personel fişlendi

Mahrem imamlar sorguda
GÜNDEM
Mahrem imamlar sorguda

  • Çoban, Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü ankesör soruşturmasında FETÖ itirafçısı olan eski tuğgeneral Serdar Atasoy’la aynı operasyonda gözaltına alınmış, iddianame karara bağlanan Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasıyla birleştirilmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.